ou

 

Tartu ajaloolises linnasüdames Jaani kvartalis asub Antoniuse õu kolme maja ja mõnusa hooviga. Õu on ajaveetmis- ja kokkusaamiskohaks kõigile tartlastele ning koduhooviks kolmele majale meistrikodade, stuudiote ja restoraniga. 

 

Majad ja stuudiod

Savimajas (Jaani 6) tegutseb savikoda.

Meistrite Majas (Lutsu 5) tegutsevad kübara-, naha- ja kindastuudio ning ajastuskostüümi-, köösneri-, vitraažikoda. Lisaks tegutsevad siin ETNOWERK, Jaanika kutsed ja UDU, video- ja disaini loovagentuur Wulcan, PÜRG, OKKA, Eesti Maastikuarhidektide Liit.

Gildimajas (Lutsu 3) tegutsevad, aksessuaari- ja rätsepakoda, XAOS, ALTON ja TEENU stuudiod ning asub seminariruum.

Esimesel korrusel toimetab kohvik-resto JOP.

Antoniuse õu ühendab Tartu disainereid, moeloojaid ja kunstnikke, kes esindavad erinevaid alasid ja ajastuid.

Rohkem infot kodade lehelt

Õu

Antoniuse õueala pakub palju võimalusi erinevate ürituste korraldamiseks ja koos linnarahvaga ühiste ürituste nautimiseks. Antoniuse õue laval, tantsuplatsil, õuegaleriis ja terrassil peetakse festivale, kontserte ja etendusi ning pidulikke õhtusööke, pulmi, juubeleid. Õues leidub ruumi nii suurema seltskonnaga möllamiseks kui ka hubaseid sopikesi oma pere ja lähedastega aja veetmiseks. Vabariigi president on Antoniuse õue hinnanud preemiavääriliseks 2012. aasta „Eesti kauni kodu“ konkursil. Suviti toimub hulk kontserte, sealhulgas ka juba mitu aastat toimunud kontserdisari "Muusikasuvi Antoniuse õues". Suveajal on avatud õuel ka kohvik-resto JOP Antonius välikohvik.

Üritused

Soojal ajal on avatud mõnus suveõu koos kohviku, võrkkiikede ja karusselliga. Populaarsust kogub ka kontserdisari "Muusikasuvi Antoniuse õues", mis toob kogu suve jooksul õuele kontserte igale maitsele. Muusikasarja hääletasid tartlased Tartu aasta teo konkursil üheks 2012. aastal tähelepanuväärseimaks ürituseks.

Antoniuse õuel armastatakse pidada aga ka päris oma pidusid. Oma eraldatuses on see ideaalne nii pulmade, juubelite, sünnipäevade kui ka näiteks ettevõtetele firmapidude pidamiseks. Sellisteks puhkudeks saab õue juhuslike uitajate eest mugavalt sulgeda, Tartu südalinnas linnakärast põgeneda ja toredate inimestega aja maha võtta.

Õpitoad

Vaata täpsemalt siit: http://loovtartu.ee/component/content/article?id=115

 

antoniuse ou1

tartu linneasregionaalarengu fond