Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., +372 5346 6027

Kes meist ei unistaks vahel ajast, mil rohi oli rohelisem, mehed rüütellikumad ja kleidid kaunimad? Kes meist ei sooviks peene mõisaproua või vapra sangarina hallist argipäevast seiklustesse põgeneda? Ajastukostüümikoda aitab meil ajas rännata, viies meid tagasi keskaega.

Ajastukostüümikoja perenaise Sirje Reinoja käe all valmivad ajaloolised naturaalsetest materjalidest rõivad. „Mõnikord tundub, et varasemad ajad ja asjad olid praegustest paremad ning mida kaugemale ajas tagasi minna, seda rohkem need huvi äratavad. Seepärast köidavadki mind ajaloolised riided: keskajast pärit hansariietest kuni kapotkleitide ja lähimineviku rõivasteni välja. Vanaaegses kostüümis või ajaloohõngulises rõivastuses püüame ka ise väärikamad olla. Ehk olemegi.“
Kohapeal saab uudistada eri ajastutest pärit rõivaid, kuid võimalik on ka tellimusi esitada.

 

SIRJE REINOJA

Olen lõpetanud Tallinna kergetööstustehnikumi konstruktor-modelleerija eriala ning pikka aega töötanud juurdelõikaja ja konstruktorina. Ajasturõivaste ning mitut sorti peakatetega olen varasematel aegadel kokku puutunud ka Vanemuise teatris töötades.

Ajastukostüümikoda

 

TOOTED JA TEENUSED

  • Tellimisel ajasturõivaste valmistamine ja müük − ajastutruult keskajast kuni tänapäevani ja alumistest kihtidest kuni pealmisteni.
  • Keskaegsed peakatted.
  • Ajasturõivaste rentimine.
 

 

 

tartu linneasregionaalarengu fond