Disainerid on oodatud registreeruma Lõuna-Eesti suurimale jõulueelsele disainiturule Kellawärk, mis toimub 7. detsembril kell 11–16 Sõbra majas (Kalevi 24).

Loe edasi...

Sel neljapäeval, 27. juunil kell 20 alustab oma kaheksandat hooaega Tartu suvine muusikafestival „Muusikasuvi Antoniuse õues" Hardi Volmeri ja ansambli Singer Vinger kontserdiga. Antoniuse õues kõlab sel suvel kokku 14 kaunist kontserti.

Loe edasi...

Nädalavahetusel said kõik uue moe austajad rikkaliku sõõmu värskeimat moedisaini Estonian Fashion Festivalil (Eff), Eesti Rahva Muuseumis (ERM).

Loe edasi...

6.-9. juunil saavad uue moe austajad Estonian Fashion Festivali (Eff) vahendusel moehooaja grand finale osaliseks. Moesündmus saab alguse kell 19 Eesti Rahva Muuseumis (ERM), kus etendub Kõrgema Kunstikooli Pallase show Mood-Performance-Tants.

Loe edasi...

17. aprillil algab Tartu Loomemajanduskeskuse eestvedamisel Eff 2019 raames noortele disaineritele suunatud pooleaastane eksklusiivne turundusalane õppeprogramm. Programmi käigus annavad nii kodu- kui ka välismaised oma ala professionaalid järgmisele põlvkonnale teadmised disaineri arengule olulistest teemadest ning tagasiside noorte senisele loomingule. Lisaks minnakse programmi käigus ühiselt rahvusvahelisele messile, et leida uusi kontakte erinevate huvigruppide seas, mis aitaksid kaasa moedisainiga tegelevate ettevõtete sisenemisele eksportturgudele.

Loe edasi...

Tartu Loomemajanduskeskuse uueks juhiks valiti seni Vaba Lava tegevjuhina töötanud Kristiina Reidolv, kes asub uues ametis tööle aprilli alguses. Loomemajanduskeskuse juhi konkursil kandideeris 30 inimest.

Loe edasi...

16. jaanuaril algab disainerite konkurss Estonian Fashion Festivali (Eff) raames toimuvale kolmele omanäolisele moeetendusele.

Loe edasi...

5.–10. juunil 2018 toimus Tartu Loomemajanduskeskuse eestvedamisel Eesti Moe Festival, mis ühendas esimest korda kolm seni eraldi toimunud moesündmust: uuenduslik ja vaatemänguline Mood-Performance-Tants, rahvuslike sugemetega OmaMood ja noori ready-to-wear disainereid tutvustav Antoniuse moeetendus. Kõigil festivali raames toimuvatel üritustel keskenduti aeglase moe teemale, mis väärtustab kohalikku käsitööd, jätkusuutlikku tootmist ja ökoloogilisi materjale.

Laupäeval, 8. detsembril kell 11–17 toimub  Sõbra majas (Kalevi 24) Tartu Loomemajanduskeskuse ja Disainimaja korraldatav traditsiooniline jõuluturg Kellawärk, mis on suurim jõulueelne disainiturg väljaspool pealinna.

Loe edasi...


Tartu Loomemajanduskeskuse ja Disainimaja korraldatav jõuluturg Kellawärk toimub sellel aastal Sõbra majas ehk Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24). Disainihuvilised on oodatud jõulukinke ostma 8. detsembril kell 11–17.

Loe edasi...

Eesti Moe Festivalil edukalt esinenud moelooja Cärol Ott võitis oma kollektsiooniga „Kõik on trois“ ka 15. juulil Kiievis toimunud rahvusvahelise noorte disainerite konkursi, pälvides 10 000 dollari suuruse peaauhinna oma brändi arendamiseks ja ning Itaalia disainiülikooli Istituto Europeo di Design suvekursusel osalemiseks.

Loe edasi...

Kaks noort Eesti moeloojat, Annika Kiidron ja Cärol Ott, kes osalesid ka Tartus toimunud Eesti Moe Festivalil, esindavad Eestit 15. juulil Kiievis toimuval esimesel rahvusvahelisel noorte disainerite konkursil.

Loe edasi...

Sel neljapäeval, 28. juunil kell 20 alustab oma seitsmendat hooaega Tartu suvine muusikafestival "Muusikasuvi Antoniuse õues" ansambel Dagö kontserdiga. Kokku rõõmustatakse kuulajaid augusti lõpuni kümne kauni kontserdiga. Avakontserdi eel teevad uksed lahti ka Antoniuse õue stuudiod ning degusteerida saab kodumaiseid käsitööjooke.

Loe edasi...

Neljapäeval, 7. juunil kell 19 toimub Eesti Rahva Muuseumis Antoniuse moeetendus, kus oma loomingut on esitlemas 13 erinevat moebrändi Eestist, Lätist ja Venemaalt.  

Loe edasi...

8. juunil kell 14–17 toimub ERM-is Jakob Hurda saalis moeseminar „Aeglane mood“, kus erinevate maade moedisainispetsialistid arutlevad n-ö aeglase ehk jätkusuutliku moe teemal ja seda eelkõige ärilisest poolest lähtuvalt.

Loe edasi...

Juba järgmisel teisipäeval, 5. juunil algab Tartus esimene Eesti Moe Festival, mis 10. juunini! Kõigil festivali raames toimuvatel üritustel keskendutakse selle aasta peateemale aeglane mood, mis väärtustab kohalikku käsitööd, jätkusuutlikku tootmist ja ökoloogilisi materjale.

Loe edasi...

Neljapäeval, 26. aprillil kell 18 avatakse kohvikus Spargel (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni tööde näitus. Näitusel on väljas 74 oksjonitööd, mida eksponeeritakse nii kohvikus Spargel kui ka Kalevi 17 hoones.

Loe edasi...


Eesti Moe Festival Eff 2018 korraldab festivali tutvustava ürituse laupäeval, 5. mail 2018 12-16 Tartu kaubamajas. Kavas on modellide casting moeetendustele ja Eff’i vaateakna avamine.

Loe edasi...

5.–10. juunil Tartus toimuv Eesti moefestival (Estonian Fashion Festival) ootab kandideerima noori moekunstikke.

Loe edasi...

1.–28. veebruarini 2018 toimus Tartus restoranikuu „Maitsev Tartu“, mille käigus pakkusid 14 Tartu restorani uusi maitseelamusi.  Külastajate lemmikuks osutus teist aastat järjest kohvik-resto JOP Antonius.

Loe edasi...

Neljapäeval, 22. juunil kell 20 saab alguse kontserdisarja „Muusikasuvi Antoniuse õues“ kuues hooaeg, kus kogu suve vältel saab nautida heatasemelisi kontserte igale maitsele. Avakontserdil astuvad üles Sandra ja Jalmar Vabarna.

Loe edasi...

Tuleva aasta juunis toimub Tartus esimene Eesti moefestival. Oma jõud ühendavad kolm traditsioonidega moeetendust: MoodPerformanceTants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus.

Loe edasi...

9. juunil 2017 täitus Tartu Antoniuse õu moehuvilise publikuga, kes said osa juba viiendat korda toimuvast Antoniuse moeetendusest. Moeetendusel nimega „5“ näitas oma moeloomingut 16 omanäolist disainerit nii Eestist kui ka Lätist. Moeetenduse preemiad läksid brändidele KUUL, LAYK ja ALTON.

Loe edasi...

Viiendat aastat toimuv Antoniuse moeetendus toob moedisainerite ja teistele moehuvilisteni võimaluse kuulata ettekandeid moe ja tehnoloogia sümbioosist. Kaks välisesinejat ning kaks Eesti e-kaubanduse eestvedajat astuvad kuulajate ette 9. juunil Tartu uues kinos Apollo.

Loe edasi...

Reedel, 9. juunil algusega kell 21 toimub Tartus Antoniuse moeetendusele nimega „5“, kus oma moeloomingut näitab 16 omanäolist disainerit. Moeetenduse eelüritusena toimub moeseminar „Mood ja tehnoloogia“ ning avatakse pop-up pood.  

Loe edasi...

9. juunil 2017 Tartus toimuva Antoniuse moeetenduse peatoetaja on Lõunakeskus, kes uuenedes ja laienedes on võtnud eesmärgiks tuua külastajateni rohkem huvitavaid moebrände ja olla oluliseks moekeskuseks Tartus.

Loe edasi...

Antoniuse õues asuvad stuudiod avavad 25. mail kell 16–20 külastajatele oma uksed. Avatud stuudiote päeva hakatakse korraldama iga kuu viimasel neljapäeval.

Loe edasi...

Antoniuse moeetenduse kavandite konkursil on selgunud 18 disainerit, kes näitavad oma moeloomingut 9. juunil 2017 Antoniuse õues toimuval etendusel pealkirjaga „5“.

Loe edasi...

9. juunil 2017 toimuva Antoniuse moeetenduse kavandite konkurss on alanud. Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatav moeetendus toimub juba viiendat korda ning osalejad valitakse avaliku konkursi kaudu.

Loe edasi...

1.–28. veebruarini toimus Tartus restoranikuu „Maitsev Tartu“, mille käigus pakkusid 14 Tartu restorani uusi maitseelamusi.  Külastajate lemmikuks osutus kõige kõrgemini hinnatuks kohvik-resto JOP Antonius.

Loe edasi...

Antoniuse õues asuv kohvik-resto JOP osaleb ülelinnalises maitseelamuste kampaanias „Maitsev Tartu“, millest võtab osa 14 Tartu restorani ja kus iga toidukoht on välja tulnud 3-käigulise erimenüüga.

Loe edasi...

Tartu Loomemajanduskeskus on 2016. aasta seisuga tegutsenud 7 aastat. Keskusest on kujunenud oluline tõmbekeskus noortele loomeettevõtjatele, kes lisaks igapäevasele nõustamisele hindavad väga kõrgelt selles loomingulises keskkonnas tekkivat sünergiat.

Juhtivateks valdkondadeks on kujunenud film ja moedisain. Lisaks tegutseb keskuses veel maastikuarhitekte, tootedisainereid, graafilisi disainereid, fotograafe jm.

Loe edasi...

Pühapäeval, 11. detsembril kell 12–18 toimub Antoniuse õues (Lutsu 3/5) avatud stuudiote päev, kui disainerid avavad külastajatele oma stuudiod ning soetada saab vahvaid kingitusi. Nädalavahetusel toimuvad Antoniuse õues ka advendiettevõtmised lastele.

Loe edasi...

27. novembril avatakse Antoniuse õuel (Lutsu 3/5) jõuluvana kodu, kus on palju põnevaid tegevusi lastele ja peredele. Avatud on JOP Antoniuse talvekohvik ja 11. detsembril ka Antoniuse õue stuudiod. Jõuluvana kodu on avatud igal nädalavahetusel kuni 18. detsembrini.

Loe edasi...

Tartu Loomemajanduskeskusega seotud ettevõtjatest pääses Eesti Disainerite Liidu korraldatava tootedisainiauhinna BRUNO konkursi teise vooru kaubamärgid XAOS, Stencilit ja Tjorven Kids ning Antoniuse õues tegutsevatest disaineritest Alton ja Suigussaar.

Loe edasi...

Tartu Loomemajanduskeskus ootab 12. septembrini 2016 põnevate ideedega loomeinimesi osalema keskuse kolmekuulises eelinkubatsiooni programmis.

Loe edasi...

8.−14. augustil on Pärnus Villa Ammendes avatud Eesti moedisaini pop-up pood ZERO° ning 13. augustil toimub kordumatu moedisaini etendus, millest võtavad osa ka Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtted Xaos, Teenu, Arro, Liisa Soolepp ja Seco. Lisaks noorte disainerite loomingule on esindatud ka Eesti luksusbrändid Amanjeda ning Pohjanheimo.

Loe edasi...

15. juunil täitus Tartu Antoniuse õu moehuvilise publikuga. Neljandat korda toimunud moeetenduse teemaks oli „Värvides moodi", kus oma moeloomingut esitles kakskümmend väga erinevat noort disainerit. Lisaks moeetendusele toimus nädala jooksul ka mitmeid eel- ja järelsündmusi. Moeetenduse suurtoetaja oli Tasku keskus.

Loe edasi...

Neljapäeval, 16. juunil kell 20 saab alguse kontserdisarja „Muusikasuvi Antoniuse õues“ viies hooaeg, kus kogu suve vältel saab nautida heatasemelisi kontserte igale maitsele. Lisaks juba viis aastat kuulajaid rõõmustanud kontsertsarjale toimub kogu suve jooksul Antoniuse õues (Lutsu 3/5) hulgaliselt teisigi kontserte ja üritusi. Kontserdikülastajate teenistuses on ka äsja avatud kohvik-restoran JOP. 

Loe edasi...

Kolmapäeval, 15. juunil 2016 toimub Tartus Antoniuse õues (Lutsu 3/5) Antoniuse moeetendus „Värvides moodi", kus oma moeloomingut on esitlemas kakskümmend väga erinevat noort disainerit. Antoniuse moeetenduse suurtoetaja on Tasku keskus.

Loe edasi...

Sellest nädalast on külastajatele igapäevaselt avatud Antoniuse õues (Lutsu 3) asuv kohvik-resto JOP. Restorani avamiseks osales toitlustusettevõte Chef Grupp OÜ veebruaris välja kuulutatud avalikul konkursil.

Loe edasi...

Tõnis Niinemetsa start-up comedy 8. juuni etendus on ilmastikust tingitult sunnitud vahetama Tartu Antoniuse õue Tartu Vanemuise Kontserdimaja vastu.

Loe edasi...

15. juunil 2016 toimub Tartus Antoniuse moeetendus „Värvides moodi“, kus oma moeloomingut on esitlemas kakskümmend väga erinevat noort disainerit.

Loe edasi...

6. ja 7. mail on Tasku keskuses avatud Ülle Suurhans Pohjanheimo pop-up pood, mis on sissejuhatuseks 15. juunil Tartus toimuvale Antoniuse moeetendusele „Värvides moodi“.

Loe edasi...

15. juunil 2016 toimub Tartus Antoniuse õues moeetendus „Värvides moodi“, kus oma loomingut on esitlemas kakskümmend erineva käekirjaga noort disainerit.

Loe edasi...

Veebruari lõpus välja kuulutatud avalikule konkursile Antoniuse õuele toitlustaja leidmiseks esitas ainsa pakkumise toitlustusettevõtja Chef Grupp OÜ, kes avab mai keskel Lutsu 3 ruumides aastaringselt avatud kohvik-restorani JOP!.

Loe edasi...

SA Tartu Loomemajanduskeskus kuulutas välja avaliku konkursi Antoniuse õues asuvatele Lutsu 3 ruumidele üürniku leidmiseks. Ruumid, mis asuvad Lutsu 3 esimesel korrusel antakse üürile 5 aastaks toitlustusasutusena kasutamiseks.

Loe edasi...

Tartu Loomemajanduskeskus on 2015. aasta seisuga tegutsenud 6 aastat. Keskusest on kujunenud oluline tõmbekeskus noortele loomeettevõtjatele, kes lisaks igapäevasele nõustamisele hindavad väga kõrgelt selles loomingulises keskkonnas tekkivat sünergiat. Juhtivateks valdkondadeks on kujunenud film ja moedisain. Lisaks tegutseb keskuses veel maastikuarhitekte, tootedisainereid, graafilisi disainereid, fotograafe jm.

Loe edasi...

Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatav jõuluturg Kellawärk laieneb sel aastal ka Antoniuse õue ning Tartu kaubamajja. 11. detsembril toimub Kellawärk nii Antoniuse õue stuudiotes kui ka siseõues, 12. detsembril Tartu Loomemajanduskeskuses ning jõulueelsel nädalal, 16.–23. detsembril Tartu kaubamaja teise korruse aatriumis.

Loe edasi...

Antoniuse õues tegutsev ettevõte Sing Sale Pro OÜ, kes on seni tuntud Külluslikke Etnokudumite valmistajana, on valmis saanud oma uuenenud kaubamärgiga Etnowerk, mida esmakordselt tutvustati novembri alguses Tallinnas toimunud Mardilaadal.

Loe edasi...

12. juunil täitus Antoniuse õu moehuvilise publikuga. Kolmandat korda toimunud etenduse teemaks oli „Mood loob linna“, kus kokku esitleti 16 eriilmelist kollektsiooni, sh nelja aksessuaarikollektsiooni. Žürii valis parimaks kollektsiooniks vi! „Aren’t your clothes saying too much about you?“ ning parimaks aksessuaarikollektsiooniks Anni ja  Jane Ansmanni kollektsiooni nimega DERMAtrophy.

Loe edasi...

Sel reedel, 12. juunil Tartus Antoniuse õues toimuv moeetendus kannab tänavu pealkirja „Mood loob linna“. Etenduse publiku ette astub värskeim Eesti disaini paremik.

Loe edasi...

Sumedate suveõhtute muusika 18. juunist 27. augustini igal neljapäeval kell 20.

Loe edasi...

Antoniuse moeetenduse-eelne moeseminar toimub sel kolmapäeval, 20. mail kell 18 Tasku keskuse aatriumis.  Esmakordselt saab Tartus, Tasku aatriumi laval  näha Amanjeda by Katrin Kuldma kevadkollektsiooni.  

Loe edasi...

Antoniuse moeetenduse eel toimuvad moeseminarid. Sel kolmapäeval, 6. mail kell 19 saab kinokeskuses Cinamon vaadata suurepärast, 2014. aastal valminud Prantsuse biograafilist draamat „Saint Laurent”. Filmi juhatab sisse paljude eesti moekunstnike muusa Kristel Leesmend.

Loe edasi...

Eelmisel nädalalõpul käisid Tartu Loomemajanduskeskuse moe- ja disainivaldkonna ettevõtjad Riias moe- ja tekstiilimessil, et sõlmida kasulikke kontakte ja leida koostööpartnereid.

Loe edasi...

23. aprillil tulevad maastikuarhitektid ja maastikuarhitektuuri õppivad üliõpilased Antoniuse õues kokku, et koos linnarahvaga maastikuarhitektuuri kuud tähistada.

Loe edasi...

Antoniuse õue galeriis on avatud Piret Veski näitus „Salaaiad", kus on eksponeeritud kunstniku klassikalised õlimaalid ning nende kõrval ka väiksed maalikavandid.

Loe edasi...

12. juunil Tartus toimuva Antoniuse moeetenduse konkursile laekus kokku 45 kavandikomplekti, millest valiti välja 14 moe- ja 4 aksessuaarikollektsiooni.

Loe edasi...

Antoniuse õue Etnostuudios tegutseval Külluslikel Etnokudumitel on valmimas uus setu-aineline kollektsioon, mis pühendatud soome-ugri 2015. aasta kultuuripealinnale Obinitsale.

Loe edasi...

Laupäeval, 14. märtsil kell 14 astuvad Tartu Kaubamajas värskeid moetrende tutvustaval Moekuulutajal  moeetendusega üles Antoniuse õue ja Tartu loomemajanduskeskuse moekunstnikud.

Loe edasi...

Tänavu juunis toimuvale Antoniuse moeetenduse kavandite konkursile laekus 38 kollektsiooni-ideed Eestist, Leedust ja Soomest.

Loe edasi...

Tartu Loomemajanduskeskus ootab disainereid esitama kavandeid 12. juunil 2015 toimuva Antoniuse moeetenduse korraldamiseks. Konkurss toimub kahes kategoorias: moekollektsioonid ja aksessuaarikollektsioonid.  Kavandite esitamise tähtaeg on 1. märts 2015.

Loe edasi...

5.–7. detsembrini osalevad Antoniuse õue moedisainerid Küllike Tuvikene, Tiina Andron, Hele Padar, Kristel Suigussaar ja Liisa Soolepp koos teiste eesti moedisaineritega iga-aastasel Prantsusmaal Roubaix’s toimuval moenäitusel Marché des Modes.

Loe edasi...

6.-9. novembril 2014 Tallinnas toimuvale Mardilaadale lähevad Antoniuse õue ettevõtjad Külluslikud Etnokudumid ja Tasi, kelle käsitöötooted valiti  parimate hulka konkursil „Uus toode Mardilaadal“. Eelmise aasta Mardilaada parima tootena esitletakse ka Antoniuse õues valmivaid külluslikke etnokudumeid.

Loe edasi...

Laupäeval, 11. oktoobril kell 14 astuvad Tartu Kaubamajas kodumaist disaini ja vaatemängulisi moeetendusi pakkuval Moekuulutajal galaetendusega üles Antoniuse õue moekunstnikud.

Loe edasi...

Eesti disainiauhindade jagamisel on kolm Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtjat jõudnud nominentide hulka: Sille Sikmanni meeste jalanõude sügis-talvine kollektsioon „Scheckmann" ja Kristel Suigussaare kinda- ja käeaksessuaarid kandideerivad mainekale disainiauhinnale parima autoridisaini kategoorias ning Tiina Karu kott „Urban Multi“ parima tööstusdisaini kategoorias.

Loe edasi...

Maitseelamuse koda ning Vein ja Vine lõpetavad suvehooaja 29. augustil kell 19 Antoniuse õues algava suvelõpu söögiõhtuga "Vähk ja vein".

Loe edasi...

Tauno Laasik Antoniuse õues tegutsevast Maitseelamuse kojast käis Udmurtias Bõgis toimunud toidufestivalil ja võitis ära kokandusvõistluse oma roaga „Tegime, mis suutsime“ ning tunnistati soome-ugri parimaks kokaks.

Loe ja vaata täpsemalt:

 

Foto autor: Maari Soekov

 

 


 

11.–13. juulil jõuavad Tartu südalinna tänavaile 19. hansapäevad. Ajastumürgli nime kandev festival avatakse reedel, 11. juulil kl 20 rongkäiguga. Kahel peopäeval on ka Antoniuse õues hulgaliselt toredaid kontserte. Mõlemal päeval kell 11 astuvad üles harrastus- ja huvitegevusgrupid. Lisaks harrastajatele aga esinevad Antoniuse laval mitmed populaarsed artistid ja ansamblid. Info kogu programmi  kohta: www.hansapaevad.ee/programm.

 

Loe edasi...

Maitseelamuse Koja suveõu (Lutsu 5) on avatud teisipäevast laupäevani kell 12−20, Antoniuse õues toimuvate kontsertide ajal kauem.

Loe edasi...

Neljapäeval, 19. juunil kell 20 saab alguse kontserdisarja „Muusikasuvi Antoniuse õues“ kolmas hooaeg, mida alustavad Ott Lepland ja Kristjan Kaasik akustilise kontserdiga. Esitusele tulevad Ott Leplandi senised menulood „Sinuni", „Kohtume jälle", „Öö", „Tunnen elus end", „Kuula" jpm.

Loe edasi...

13. juunil toimuva Antoniuse moeetenduse finalistide vahel toimunud Abakhani kangakaupluse vaateakende kujunduskonkursi võitis Triin Isak, kes saab auhinnaks 50 euro väärtuses Abakhan Fabric kinkekaarte, 40 euro väärtuses Vein ja Vine kinkekaarte ning moeürituse ettevalmistusperioodiks VIP-ruumi otse lava taga.

Loe edasi...

Reedel, 13. juunil kell 22 toimub Tartus Antonius õues koostöös moepartneritega Eestist, Prantsusmaalt, Rootsist ja Lätis Antoniuse moeetendus, mis sel aastal kannab alapealkirja „Mood on õues“. Teist aastat toimuvat moeetendust korraldab Tartu Loomemajanduskeskus.

Loe edasi...

Reedel, 6. juunil algusega kell 20 toimub Atlantise restoranis Antoniuse moeetenduse „Mood on õues“ eeletendus, kus oma loomingut tutvustavad Antoniuse õue stuudiotes tegutsevad kunstnikud.

Loe edasi...

Reedel, 11. aprillil alustab Antoniuse moeseminaride seeria, kus oma kogemusi jagavad ning küsimustele vastavad spetsialistid moe- ja aksessuaaridisaini, stilistika ja moefotograafia valdkonnast.

Loe edasi...

Projekti "Maitsev Lõuna-Eesti" raames on kahel päeval, 7. ja 8. märtsil kell 14–22 Antoniuse õue Maitseelamuse kojas avatud  pop-up restoran Peipsimaa. Süüa teeb Tauno Laasik sellest, mida Peipsi järv pakub.

Loe edasi...

Antoniuse moeetenduse kavandite konkursile laekus ligi 40 tööd, millest valiti 13. juunil 2014 toimuvale moeetendusele välja 19 kollektsiooni.

Loe edasi...

10.-14. veebruarini on Itaalia Kojas sõbranädal.

Loe edasi...

4. veebruarist 27. maini toimub Antoniuse õue maalikojas hobuse joonistamise kursus. Tunnid toimuvad teisipäeviti kell 18-20.Kursus koosneb teooriatundidest ja stuudiotööst (34 tundi) ning visandamisest otse natuurist (tallis). Kõik soovijad on oodatud, eelnevad oskused ja kogemused pole vajalikud. Töövahendid on maalikoja poolt.

Loe edasi...

Tartu Loomemajanduskeskus kutsub disainereid esitama kavandeid 13. juunil 2014 toimuva Antoniuse moeetenduse korraldamiseks. Konkursile oodatakse nii üksikloojaid kui ka meeskondi, nii rõiva- kui ka aksessuaaridisainereid. Kavandite esitamise tähtaeg on 10. veebruar 2014.

Loe edasi...

Antoniuse õue galeriis avatakse 12. detsembril kell 18 Piret Veski maalide näitus „50 Musta Kassi“. Kell 12–18 on Antoniuse õue kodades avatud uste päev.
Koos näituse avamisega tähistatakse ka lauluisa Gustav Ernesaksa 105. sünniaastapäeva, kelle auks laulab kell 18.45 Kanepi koor.

Loe edasi...

Antoniuse õue maalikoja joonistuskool on mõeldud kõigile huvilistele, kel jagub tahtmist ja järjekindlust õppida end väljendama tavalise pliiatsiga lihtsal paberil, ning kes teab - võibolla ka avastada selles enda jaoks tõeline kutsumus!  Eelnevad teadmised ja oskused pole vajalikud:) Registreeruda saab pidevalt.

Loe edasi...

Tekstiilikunstnik Tuuli Vahesaarel Antoniuse õue disainikojast on valminud värske Facebooki lehekülg http://www.facebook.com/tuulivahesaardesign, kus saab tutvuda nii tema kui ka disainer Martin Laiapea loominguga.

Loe edasi...

Antoniuse õu uuendas oma kodulehte aadressil www.antonius.ee. Uue kodulehe tegi Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsev foto- ja filmikompanii Pimik, kunstnikutöö Hanna Laura Metsma.

Loe edasi...

2. novembril tähistatakse Antoniuse õues uute näituste, muusika, hea toidu ja tulemänguga hingedepäeva.

Kell 17 avatakse Antoniuse galeriis (Lutsu 3) keraamik Piret Veski ja tekstiilikunstnik Tuuli Vahesaare ühisnäitus. Piret Veskilt on näitusel maalid üldpealkirjaga "Kass, kes kõndis suures linnas" ja Tuuli Vahesaar toob vaatajani eksperimentaaltekstiilist valgustid. 

Loe edasi...

Reedel, 25. mail kell 12 avatakse Antoniuse galeriis (Lutsu 3) Tartus resideeruva Türgist pärit külaliskunstniku Seçkin Aydini näitus "GlobaliFashion: Eesti", mille eesmärk on iroonilises võtmes paljastada globaliseerumise negatiivset mõju kultuurilistele eripäradele.

Loe edasi...

Antoniuse õue suvehooaeg saab alguse pühapäeval, 20. mail, kui avatakse pidulikult Antoniuse suveõu koos kohviku, väliraamatukogu, võrkkiikede, lastenurga ja kontserdisarjaga. Avamisõhtul esinevad Orelipoiss ja Abraham`s Cafe.

Suveõue avamisüritused saavad alguse 20. mai päeval, kui kell 13 valmistatakse maitseelamuse kojas lastepäraseid suupisteid, kell 14 õpetatakse rätsepakojas valmistama kaisuloomi ning kell 15 saab vaadata multifilme. Kell 16 algab suveõues Tartu Ülikooli rahvakunstiansambli kevadkontsert.

Loe edasi...

20. mail avatakse pidulikult Antoniuse õue suvehooaeg koos kohviku, väliraamatukogu ja muude ajaveetmisvõimalustega. Antoniuse õu ja Tartu loomemajanduskeskus paluvad tartlastel, kelle raamaturiiulitel on üle huvitavat lugemisvara, jagada seda Antoniuse õue väliraamatukoguga.

Loe edasi...

Kuna Küllike Tuvikest on moeloojana alati inspireerinud erilaadne kangas, valmistab ta MOOI kaubamärgi tooteid erinevates tehnikates loodud originaalkangastest: nunoviltimise*  tehnikas ning maalitud, trükitud ja pleegitatud naturaalsetest disainitud kangastest. MOOI kaubamärgi tooteid iseloomustavadki moelooja enda sõnul maalilised kangad, erinevad faktuurid, naturaalsed voodrid, kvaliteetsed manused ning korrektne õmblustöö.

Loe edasi...

Teisipäeval, 3. aprillil kell 18 avatakse Antoniuse õue Lutsu 3 maja galeriis kolme eelmisel kevadel Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini eriala lõpetanud kursusekaaslase ühisnäitus "Valgus. Aeg. Illusioon". Oma töid eksponeerivad Kristi Valdek, Diana Rassulov ja Tiina Andron.

Loe edasi...

Laupäeva, 28. jaanuaril kell 19−23 toimub Tartu kesklinnas, Antoniuse õues (Lutsu 3/5) uisudisko, kus kogu õhtu saab hea muusika saatel uisutada.

Meeleolukat tantsumuusikat mängivad DJ-d. Toimuvad mitmed võistlused. Soojendava joogi ja suupistete eest seisab hea Maitseelamuse koda, elaval lõkketulel saab näppe soojendada.

Loe edasi...

Antoniuse õue Maitseelamuse kojas on avatud toiduteemaline kunstinäitus "Söök", kuhu on kogutud valik erinevate Tartu kunstnike teostest, mis otsesemalt või kaudsemalt on seotud toidu või söömisega. Näituse korraldas Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsev kunstilaenutusettevõte Kaleidoskoop.

Loe edasi...

Antoniuse õue uusima koja, alles novembris avatud maitseelamuse koja (Lutsu 3) köögis valmistavad detsembrikuu jooksul igal kolmapäeval huvitavaid hõrgutisi tuntud inimesed. Toimub ürituste sari "Kuulsus köögis". Selle nädala kolmapäeval,  7. detsembril kell 18-21 on maitseelamuse koja köögis kokkamas filmimehed Andres Keil ja Jaak Kilmi.

Loe edasi...

Antoniuse talveõue avamine toimub pühapäeval, 27. novembril pärast raekoja platsil toimuvat advendiküünla süütamise tseremooniat, kust kell 16.30 stardib rongkäik Antoniuse talveõuele.  Talveõue avab Tartu linnapea Urmas Kruuse ja esinevad iluuisutamisklubi Tritsutajad kasvandikud. Kvaliteetset käsitööd saab endiselt soetada kunstnike ja käsitöömeistrite kodadest.

Loe edasi...

tartu linneasregionaalarengu fond