Tartu loodusmaja, Tartu loomemajanduskeskus, Lille maja ja Tartu seikluspark ootavad huvilisi laupäeval, 15. veebruaril algusega kell 16 loodusmaja ja loomemajanduskeskuse vahelisele pargialale, et nautida talvist loodust ja tuledesära uudsel talvefestivalil. Õhtupoolik täis  vahvaid tegevusi kogu perele kulmineerub kell 18 suurejoonelise vaatemänguga, kui õpitubades valminud laternates süüdatakse küünlad. 

 

„Kutsume tartlasi avastama talvise linnalooduse ning õues tegutsemise võlusid. Me ei poe talve eest peitu, vaid vastupidi - ootame kõiki koos meiega lustima ning talverõõme nautima,“ räägib festivali idee algataja Triin Rassulov. „Loodame, et festivalist kujuneb vahva iga-aastane talvesündmus, mille korraldamisse oleks edaspidi kaasatud veel rohkem Tartu ettevõtteid ja organisatsioone.“

Festivalil meisterdatakse jääst, lumest, aga ka taaskasutatavatest materjalidest laternaid, mis paigutatakse valgusmänguna pargialale.  Avastamisrõõmu pakub lumine park, kus  viiakse läbi erinevaid  talviseid katseid, uuritakse lindude ja loomade tegemisi, õpitakse ise  tegema varjuteatrit. Nalja ja naeru pakuvad erinevad seltskonnamängud,  matkanippe jagavad loodusmaja huviringide õpilased. Kehakinnitust pakub Lille maja, kus saab valmistada maitsvaid pannkooke,

Loomemajanduskeskuses on kell 12-18 avatud Unistuste kohvik. Hedviga Vei Disainimajast ja Maigi Lubi Milla Vanakraamist muudavad Kalevi 17 saali õdusaks kohvikuks, kus pakutakse magusaid elamusi, mis kõik valmivad korraldajate ja nende sõprade poolt.  Heategevusliku kohviku tulu läheb Siili purskkaevu loomisfondi, mis on ainuke pärl, mis veel puudub loodusmaja ja loomemajanduskeskuse ühisest pargist.

Tuledesäras pargiala on võimalik nautida kuni kella 20ni. Uisusõpru meelitab aga kell 18 kaubamaja kõrval asuval liuväljal algav uisudisko.

Täpsem info talvefestivali kohta:  http://www.teec.ee/uldinfo/uudised/talvefestival-2014/

Lisainfo:
Triin Rassulov
Tartu loodusmaja
telefon 5559 3908
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.teec.ee

 

 tartu linnregionaalarengu fond