Antoniuse moeetenduse kavandite konkursile laekus ligi 40 tööd, millest valiti 13. juunil 2014 toimuvale moeetendusele välja 19 kollektsiooni.

 

Moeetendusel osalevad oma kollektsioonidega Ilona Ait, Tiina Andron, Triin Isak, Anna Jelizarjeva, Evelin Kägo, Liina Laaneoja, Lea Liblik, Triin Loosaar, Epp Mardi, Johanna Nurm, Inga Radikainen, Silvia-Sigrid Sillaots, Liisa Soolepp, Kristel Suigussaar, Küllike Tuvikene, Margot Vaaderpass, Tuuli Vahesaar, Tauri Västrik ja Annika Vaalma.

 

Žürii sõnul iseloomustas esitatud kollektsioone kõrge kunstiline tase ja konkurentsivõimelisus mitte ainult Eesti kontekstis, vaid ka rahvusvahelisel tasandil. Esile tõsteti eriti neid töid, kus oli tunda tugevat tervikut ja läbimõeldud kontseptsiooni, kus esemed olid intrigeerivad ka eraldi vaadatuna ja töö oli hästi vormistatud. Moeetenduselt jäid välja kollektsioonid, mille juures jäi puudu originaalsusest või siis läksid head ideed ja üksikud säravad asjad kaduma ebaühtlases tervikus. Žürii hinnangul võiksid noored moeloojad teadlikumalt ja julgemalt seada fookuse kindlatele sihtgruppidele, mis tänases moemaailmas on sageli edu võtmeks.

 

Žüriisse kuulusid moekunstnik ja stilist Gerly Tinn, Tallinna Moenädal korraldaja Anu Kikas, moeekspert Kristina Herodes, Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna projektijuht Marit Ahven, fotograaf Madis Palm, teater Vanemuise peakunstnik Maarja Meeru, Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud ja moeekspert Kristina Paju, Tartu KõrgemKunstikooli tekstiiliosakonna juhataja Aet Ollisaar, Tartu abilinnapea Tiia Teppan, Disainimaja perenaine Hedviga Vei, moekunstnik, stilist ja moeajakirjanik Anu Lensment, Rootsi moelooja Marie Kling, Soome tekstiilikunstnike ühingu esimees ja lektor Juha Laurikainen, Riga Fashion Weeki peakorraldaja Elena Strahova ja Islandi kunstiakadeemia juht Katrin Karadottir.

 

13. juunil 2014 Antoniuse õues toimuv Antoniuse moeetendus on teatraalsete elementidega läbi põimitud lugu, mis räägib heast maitsest ja kvaliteedist ning usust kohaliku loomingu konkurentsivõimesse. Moeõhtu märksõnadeks on suvine meeleolu ja mängulisus. Tervikliku elamuse ja meeldejääva õhustiku saavutamiseks kaasatakse etendusse muusikuid, lavastajaid, tantsijaid.

 

Antoniuse moeetendust korraldab Tartu Loomemajanduskeskus.

 

Vt http://loovtartu.ee/lmk/kylastajale/antoniuse-moeetendus

 

Lisainfo: Tartu loomemajanduskeskuse arendusjuht Külli Hansen, 510 6865, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Lisatud töö Tuuli Vahesaare kollektsioonist Amazed by Linu.

tartu linnregionaalarengu fond