Tartu Loomemajanduskeskusel on kuni 21. juunini külas neli loomeinimest Iirimaalt, kes kohtuvad keskuses tegutsevate ettevõtete ja Tartu kultuurinimestega.

Keskuse arendusjuhi Külli Hanseni sõnul on see visiit esimene etapp loomemajanduskeskuse koostööst Iirimaa organisatsiooniga Cavan Arts. "Leonardo de Vinci programmi raames võõrustame praegu nelja noort, kellest üks on muusik ja helilooja, teine kunstnik-kuraator ning kaks noort tegelevad 3D animatsiooni ja filmimisega. Projekti esimeses faasis võtame vastu iiri loovinimesi ning aitame neil tutvuda Eesti loomemajandusega, teises etapis saadame oma ettevõtjaid Iirimaale. Oma kohalviibimise ajal teevad külalised Tartus loomingulist tööd, kuid löövad kaasa ka Antoniuse moeetenduse korraldamisel."

Alan on muusik ja helilooja, kes on teinud muusikat ja helitausta filmidele, teatrile ja üritustele. Ta on teinud muusikat funk soulist džässini ja esinenud USAs, Zambias, Brasiilias. Sorban on vabakutseline kunstnik ja kuraator, kes on korraldanud kaasaegse kunsti üritusi, installatsioonide näituseid ja workshop’e. Pavel ja Katrzyna töötavad koos animatsiooni, digitaalse kunsti ja fotograafia valdkonnas ning on huvitatud ka Põhjamaade legendidest ja rahvapärimusest.

Kultuurivahetus toimub projekti "Developing Creative Practice Across Borders" raames, mida toetab programm Leonardo de Vinci.

Lisainfo: Külli Hansen, loomemajanduskeskuse arendusjuht, tel 510 6865, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

tartu linnregionaalarengu fond