Visuaalefektide eest paljude Oscaritega pärjatud USA animatsioonistuudio Rhytm & Hues asutaja John Hughes on 25. ja 26. septembril Tartus toimuva rahvusvahelise 3D ja visuaalefektide konverentsi „Balt/Nord 3D & VFX Networking Forum“ peaesineja.

Eelmisel aastal edukalt alustanud  konverents pakub ka sel aastal Eesti ja lähiriikide professionaalidele võimalust kohtuda ja kogemusi vahetada valdkonna rahvusvaheliste tippudega. Sel aastal on konverentsi loengute formaadile lisandunud ka kõrgetasemeline kahepäevane koolitus filmi järeltootmisprotsessi juhtimisest.

Konverentsi peaesineja John Hughes on Tau Filmsi, John Hughes’i Instituudi ja stuudio Rhythm & Hues rajaja. Rhythm & Hues on tema juhtimisel saanud kokku kaheksa Oscarit: kolm auhinda visuaalefektide eest („Babe“, „Kuldne kompass“ ja  „Pii elu“) ning viis teaduse ja tehnika auhinda.

Lisaks on konverentsi esinejate seas valdkonna tipud Saksamaalt, Islandilt, Soomest ja Lätist.  Konverentsile oodatakse valdkonnast professionaalselt huvitatuid nii Eestist kui ka lähiriikidest.

25.-26. septembril Tartu Loomemajanduskeskuse suures saalis (Kalevi 17) toimuva konverentsi töökeeleks on inglise keel. Konverentsi korraldab Tartu Loomemajanduskeskus.

Konverentsist lähemalt: http://www.loovtartu.ee/3dconference/2014.

Lisainfo ja broneerimine: projektijuht Margus Tuvikene, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5624 2341.

 

Foto eelmise aasta konverentsist, autor Gabreila Liivamägi.

 

tartu linnregionaalarengu fond