Neljapäeval, 9. oktoobril kell 18 toimub Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17) kümnes Tartu noore kunsti oksjon. Juba teist korda toimub oksjon samaaegselt nii Osta.ee keskkonnas kui ka traditsioonilise saalioksjonina. Oksjonit juhib loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi.

Tartu noore kunsti oksjonil on enampakkumisel 74 tööd 55 noorelt kunstnikult. Kokku esitati selleks oksjoniks 170 tööd enam kui 100 kunstnikult.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõe sõnul tuleb müüki pea parim valik Eesti alla 40aastaste kunstnike loomingust. „Esindatud on nii juba „kaela kandvad“ kunstnikud nagu Maarit Murka, Kiwa, August Künnapu ja Toomas Kuusing kui ka alles haridust omandavad maalitudengid. Tartule omaselt ei puudu ka populaarsete tänavakunstnike teosed.“

Teiste aastat korraldatakse oksjonit koostöös Osta.ee-ga, kelle e-poe keskuse juht Kaie Solnask ütles: "Oksjon sobitub hästi Osta.ee projektiga, mille kaudu oleme aidanud Eesti noori kunstnikke. Esimene ühisoksjon läks suurepäraselt ja andis kindlust jätkamiseks. Ühiselt asja ajades ja interneti võimalusi kasutades saame tutvustada Eesti noort kunsti suuremale seltskonnale kui pelgalt Tartu ja Tallinn."

Oksjonitöödega saab tutvuda kuni 8. oktoobrini Tartu loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) ja kuni 9. oktoobrini Tartu kunstikoolis (Eha 41). Kunstikoolis eksponeeritud 22 tööle saab pakkumisi teha ainult Osta.ee-s ning nende tööde oksjon lõpeb siis, kui lõpeb saalioksjon. Lisaks saab teostega tutvuda oksjoni veebikataloogis http://loovtartu.ee/oksjonid ja
Osta.ee veebipoes http://osta.ee/tartunoorekunstioksjon

Oksjonitöid tutvustavad ka videoklipid, mida saab näha veebikataloogis ja saalioksjonil. Töid tutvustavad põhiliselt Tartu noored kunstiteadlased, kuraatoreid ja galeristid: Peeter Talvistu, Hanna-Liis Kont, Marika Agu ja Julia Polujanenkova Tartu Kunstimuuseumist, Kaisa Eiche Y-galeriist, Evelin Salumaa Tartu Lastekunstikooli galeriist.

Saalioksjonile, kirjaliku pakkumise tegemiseks või telefoni teel osalemiseks saab registreeruda kuni 8. oktoobrini e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Ilma eelneva registreerimiseta on oksjonile sissepääs 10 eurot.

Kõiki, kellel kohapeale tulla ei õnnestu, ootame oksjonitest osa võtma arvuti vahendusel Osta.ee kaudu või kasutades Osta.ee mobiilirakendust veebilehel http://osta.ee/tartunoorekunstioksjon

Tartu ettevõtlusnädala raames toimuvat oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Kaleidoskoop Kunstilaenutus ja Tartu Kunstikool. Koostööpartnerid on Tartu Kunstnike Liit, Eesti Kunstiakadeemia ja Osta.ee.

Rohkem infot:

 

Fotol oksjonitöö nr 52, MinaJaLydia „Live fast, die young“

 

 

tartu linnregionaalarengu fond