Hea kunstisõber!

Seekordne Tartu noore kunsti oksjon on teine selleteemaline oksjon, mida Tartu Loomemajanduskeskus korraldab.

Meie kogemus esimesest oksjonist lubab arvata, et huvi noorte loomingu vastu on täiesti olemas ja usume, et eelmisel korral tehtud ostud olid kantud nii missioonitundest toetada noori kunstnikke kui ka lihtsalt positiivsetest emotsioonidest. Ning viimane on ju kunsti ostu puhul väga oluline!

Noorte kunstnike puhul on raske ennustada, missugune töö kujuneb investeeringuks ning tõotab ka tulevikus rahalist kasu tuua. Et natuke võimalike ostjate riske maandada, oleme kutsunud pilte kommenteerima
Tartu Kunstimuuseumi teaduri Indrek Grigori, kes annab ülevaate muuseumi kaalutlustest tööde ostmisel oma kogudesse. Iga pildi juures on ka näituse kuraatori mõtted selle kohta, mis teda teose juures võlus ning mis on kuraatori meelest töö tugevused.

Praeguse oksjoni puhul on tähelepanuväärne see, töödele pole määratud alghinda. Oksjoni läbiviija Georg Poslawski soovib siin järjekordselt rakendada maailmas levinud kunstioksjoni pidamise viisi, kus algahinna
saab ostja teada oksjoni käigus. Eeldatavasti teeb selline pakkumine oksjoni veel mängulisemaks ja kogu protsess saab olema põnev ning erutav kõikidele osalejatele.

Tartu Loomemajanduskeskus ja Tartu Kunstikuu kui oksjoni peamised korraldajad soovivad üritusega juhtida kunstisõprade tähelepanu sellele, et meie linnas on noort ja loovat energiat palju rohkem, kui me seda endale teadvustame. Praegusele oksjonile on jõudnud vaid väike osa Tartu noorte kunstnike potentsiaalist.

Me usume, et nendes töödes pakatav kirg, jõud ja emotsionaalsus on ehedad nagu noored ise ning rikastavad kõikvõimalikke ruume oma jõulise noorusliku energiaga. Nende noorte arengu toetuseks ongi oksjoni idee ellu kutsutud.

Seekordse väljapaneku oleme koondanud ühe teema alla – AKT.
Kõik valitud tööd on erinevad ja võib-olla ehk veidi nihkes avaarusaamadega “ilusast” pildist või klassikalisest aktist. Aga süüvides neisse töödesse veidi kauem, lugedes kuraatori ja teaduri kommentaare võib pilte näha uue, noorusliku ja piirideta pilguga.

Igal pildil on oma sõnum, oma energia ja maagia – tuleb lihtsalt võtta aega ja keskenduda selle nägemisele!

Olete oodatud külastama näitust AKT! Volga restoranis iga päev alates kella 12st ning osalema oksjonil 27. mail.

Näituse korraldajad

akt poster1

 

Tulemused

27. mail 2010 Volga restoranis toimunud Tartu noore kunsti kevadoksjonil AKT! müüdi kümme 14st enampakkumisel olnud aktist.

Enampakkumisel olnud tööde müügihind küündis 3000 kroonini, millega müüdi Kristina Viini töö "Laavaõied". Müüdi ka juba enne oksjonit ajakirjanduses kõmu tekitanud Berit Renseri töö "nimetu".

oksjon akt

 

 

 

tartu linneasregionaalarengu fond