Lae prinditav kataloog alla siit!

Hea kunstisõber!

Praegune oksjon on kolmas Tartu noore kunsti oksjon, mida Tartu Loomemajanduskeskus korraldab. 
Meie rõõmuks on eelmised oksjonid pälvinud nii meedia kui ka kunstihuviliste tähelepanu ning suur osa noorte kunstnike teostest on leidnud endale uue omaniku. 

Seekordne oksjon tutvustab taas noori Tartu kunstnikke. Siin kataloogis annavad neile töödele oma professionaalse hinnangu oksjoni kuraator Kiwa ja kunstiteadlane Indrek Grigor. Lisaks tutvustavad oma kunstiteoseid ja maailmanägemust ka noored kunstnikud ise.

Tartu Loomemajanduskeskusel on hea meel kutsuda kõiki kunstisõpru oksjonile, hoolimata sellest, kas on ostuplaan või mitte. Oksjon ei ole pelgalt ostu-müügi tehingu koht, siit võib kaasa võtta huvitava elamuse ja kordumatu kogemuse. Olete oodatud Tartu noore kunsti oksjonile!

Korraldajad

 

Kutse Vali Vitamiin1

 

Head kunstisõbrad!

Mul on hea meel tõdeda, et loomemajanduskeskuse eestvõttel toimuvad Tartu noore kunsti oksjonid on hakanud muutuma traditsiooniks. Need oksjonid teenivad tänuväärset eesmärki – elavdavad Tartu kunstiturgu, tutvustavad 
noori loojaid ja pakuvad neile professionaalset abi teoste müümisel. Tartu on loovuse ja noorte linn ning seetõttu on väga oluline pakkuda noortele loojatele tuge ja teadmist, et neil on võimalik end Tartus igakülgselt teostada. 

Küllaltki sümboolne on see, et tänavuse oksjoni näitus avati Tartu kunstifestivali „Art ist kuku nu ut“ raames, kuid oksjon toimub Tartu ettevõtlusnädala programmis. See näitab, et kunstis ei ole oluline üksnes loominguline pool, vaid tähtis on oskus ka oma töid teistele näidata ja pakkuda. 

Kutsun kõiki huvilisi osalema Tartu noore kunsti oksjonil ja soetama noorte kunstnike töid. Peale emotsionaalse väärtuse on kunstil väga oluline roll meie maailmapildi kujunemisel. Hea on seda galeriides vaatamas käia, aga miks mitte kaunist kunstiteost hoopis oma koduseinal imetleda.

Urmas Kruuse
Tartu linnapea

Vali vitamiin!

Tartu noore kunsti sügisoksjoni teema on välmitud viitega lähenevatele valimistele, mis valikuvabaduse asemel põhjustavad pigem valikute piiratuse frustreerivat seisundit. Nii kodanike kui füsioloogiliste olenditena vajame positiivses suunas toimuvaid muutusi ja kui need kohe ei ilmne, tekib skepsis ka tulevikku projitseeritud valimislubaduste suhtes. Vitamiinid on eluks vajalikud ja kuigi nad ei oma sisulist energeetilist väärtust, on vitamiini kuvand keeles ja kultuuris positiivsete ja kohest energialaksu lubavate lisatähendustega. Positiivsuse ja energia sidumine kunstiga kuulub küll teatavasti hämara esoteerika valdkonda, ent see ei tähenda, et ta sinna jäämagi peaks. 

Kahe juba toimunud oksjoniga on Tartu noor kunst ilmnenud kui eripalgeline ja mitmekesine nähtus. Kasutasime ära seda looja-indiviidide erinevust ja palusime kunstnikel oma unikaalsest autoripositsioonist lähtuvalt valmistada vaatajat või tarbijat vitaminiseeriv kunstiteos. Tuleb mainida, et see valik osutus õigeks, sest idee ise hakkas vitamiinina tööle, selle energia kanaliseerus kunstnike kaudu nende teosesse, kus ta nüüd vaatajaid ja vastuvõtjaid ootab. Tulemused on teie ees. 

Kiwa, 
oksjoni kuraator 

tartu linneasregionaalarengu fond