KAHEKSANDA TARTU NOORE KUNSTI OKSJONI VEEBIKATALOOG

PDF kataloog

 

Oksjon toimub neljapäeval, 10. oktoobril 2013 kell 18
Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17).

Palume oksjonile registreeruda hiljemalt 9. oktoobriks e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Oksjonil saab osaleda ka telefoni teel või kirjaliku pakkumisega. Kogunemine oksjonile algab kell 17:30.
Oksjoni reeglid (pdf)
Oksjoni registreerimisleht kirjaliku pakkumisega või telefoni teel osalemiseks (doc)

Oksjonitööde näitus on avatud 12. septembrist 9. oktoobrini Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13, avatud E-L 11-21). Näituse kujundas Madis Liplap.

Oksjoni eelüritused ja loengud:

Taavi Piibemanni "Erinevad foto vormistusviisid ja nende püsivus ajas" ning Madis Katzi “Aeglasest fotograafiast” 26. septembril kell 18 Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (Tähe 38b).

Anneli Porri „Kellele ei meeldiks Eesti foto” 2. oktoobril kell 18 Tartu Kunstimajas (Vanemuise 26). Loeng toimub Anneli Porri kureeritud näitusel „Kus lõped sina, algan mina”, mis pakub üht võimalikku läbilõiget Eesti fotokunsti paremikust aastatel 1992 - 2013.

UUS: Kunstikohvik 7. oktoobril kell 18:30 Tartu noore kunsti oksjoni näitusel (Kalevi 13). Tartu noore kunsti oksjoni töödest vestlevad kunstiteadlane Indrek Grigor, kuraator ja Tartu Kunstimuuseumi direktor Rael Artel, oksjoni projektijuht ja üks kuraatoritest Liina Raus ning kunstnik ja Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõud Anne Parmasto. Sõna ütlevad sekka kunstisõbrad, -kogujad Margus Punab, Riivo Anton ja Rene Tõnisson. Õhtut juhib näitleja ja lavastaja Robert Annus, kes on ka sellesügisese oksjoni juht. Palume üritusele registreeruda e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Juba toimunud loengute järelkuulamine:

Taavi Piibemann "Erinevad foto vormistusviisid ja nende püsivus ajas"

Madis Katz “Aeglasest fotograafiast”

Loengud toimuvad koostöös Tartu Kõrgema Kunstikooli, Tallinna Fotokuu ja Tartu Kunstimajaga. Loenguid toetab Hasartmängumaksu Nõukogu. Oksjon kuulub ka Tartu ettevõtlusnädala programmi.

Oksjonitööde fotode autorid on Tartu Kõrgema Kunstikooli I ja II kursuse üliõpilased. Pildistamist juhendasid Vallo Kalamees ja Andrus Kannel. Tärniga "*" tähistatud tööd valisid oksjonile kuraatorid Liina Raus ja Triin Tulgiste, teised tööd valis kunstiprofessionaalidest ja -sõpradest komisjon välja avalikul konkursil laekunud töödest. Komisjoni kuulusid Indrek Grigor Tartu Kunstimajast, Tiiu Talvistu Tartu Kunstimuuseumist, fotokunstnikud ning Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud Madis Katz ja Taavi Piibemann, kunstiteadlased Triin Tulgiste ja Kadri Asmer, Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõud ning maalikunstnik Rauno Thomas Moss, kunstisõber Riivo Anton, Külli Hansen Tartu Loomemajanduskeskusest ning oksjoni projektijuht Liina Raus.

Lisainformatsioon: oksjoni projektijuht Liina Raus, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 55 607 971.

tartu linneasregionaalarengu fond