Jõulugu elustub Salemi kirikus

30.01.2014 09:03 kuni 07.01.2014 08:08

Salemi kirikus on advendiajal avatud jõululugu, mille autor on kunstnik ja Tartu loomemajanduskeskuses tegutsev ettevõtja Kaili Kask


Jõululoos elustuvad Jeesuslaps koos Maarja ja Joosepiga, kolm tarka Hommikumaalt ning karajane lambakesega. Kogu kompositsiooni kroonib kuldne täht, mis helgib pimedas öös ja särab püha perekonna üle.

Jõululoo autor Kaili Kask ütleb, et oma 20-aastase loometee vältel on valminud palju erineva iseloomuga nukktegelasi, kuid nii suuremõõtmelisi pole tal varem teha tulnud. Protsess ideest valmimiseni kestis pool aastat ja saadud kogemus oli mitmel moel rikastav.

Salemi jõululoos kujutatud püha perekond on loodud kunstnikule omase käekirjaga ja annab pildi iga tegelase osast jõululoos. Targad on tulnud kaugelt maalt, tuues kaasa kingitusi, väljalt saabunud karjane lambaga seisab veidi eemal ning Maarja ja Joosep kummardavad lapse kohale, kelle sündi kuulutasid ette inglid. Kõige keskel sõimes lamab Jeesuslaps, kes on valmis õnnistama maailma, kuhu ta on saabunud.

Salemi kiriku pastor Toivo Pilli tunnistab, et jõululoo visualiseerimine oli tema ammune unistus, mis nüüd on teoks saanud. "Ma ei teagi, et Eestis oleks varem niisugust jõululugu kujutavat kunstiteost tehtud ja me soovime, et seda saaks näha võimalikult palju inimesi. Kutsume kõiki huvilisi ja eriti lapsi ning rühmi lasteaedadest ja koolidest enda juurde külla. Saame jutustada lastele lühidalt jõululoo, vaadata koos püha perekonda ja uurida kingitusi, mida kolm tarka Jeesuslapsele tõid – avada kullaga täidetud laeka, nuusutada viirukit ja mürri,“ lisas Toivo Pill.

Lasterühmadel, kes soovivad tulla nädala sees, palutakse aeg eelnevalt kokku leppida kirjutades aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Pühapäevaste jumalateenistuste ja kontsertide aegu on aga kirik avatud kõikidele huvilistele.

Jõulugu Salemi kirikus aadressil Kalevi 76 jääb avatuks kuni 6. jaanuarini 2014.

Lisainfo: Kaili Kask, tel 5564 7963.

tartu linneasregionaalarengu fond