ruumide-rent-LMK-madal2

Reedel, 25. mail kell 12 avatakse Antoniuse galeriis (Lutsu 3) Tartus resideeruva Türgist pärit külaliskunstniku Seçkin Aydini näitus "GlobaliFashion: Eesti", mille eesmärk on iroonilises võtmes paljastada globaliseerumise negatiivset mõju kultuurilistele eripäradele.

Kunstnik kirjeldab oma tööd nii: "Projekt rõhutab globaalset homogeenset riietumiskultuuri, kasutades värvitut ja läbipaistvat tööstuslikku materjali – mullikilet. Lisades kilele väikeseid, kohalikku kultuuri iseloomustavaid osakesi, muutub kultuur sümboolseks ja düsfunktsionaalseks. Mullikilet kasutatakse selles ebakindlas, piirideta ühiskonnas elava inimese turvamiseks ja eraldamiseks."

Projekt toimub erinevates riikides ja piirkondades sealsete professionaalide toel. See kujutab endast reageeringuid erinevatele paikadele, jäädes põhjaliku uurimistöö ja materjalide abil truuks iga koha kultuurile.

Türgi külaliskunstnikku Seçkin Aydini võõrustavad maikuu jooksul Tartu Loomemajanduskeskus ja Antoniuse õu, kuuajaline residentuur lõpeb näitusega Antoniuse galeriis.

Seçkin Aydin on sündinud Türgis, kuid jõudis Tartusse otse loomeresidentuurist Berliinis, kus ta töötas nelja teise kunstnikuga luulest inspireeritud installatsioonidega. Varem on Seçkini töid eksponeeritud Türgis, Iraagis, Hollandis jm. Tartu paelus teda võimalusega tutvuda traditsiooniliste Eesti rahvariidemustritega ning luua nende alusel taaskasutatud materjalidest kostüümikollektsioon.

Näitus on avatud kuni 10. juunini K-P kl 12-20. 
Vt http://www.seckinaydin.blogspot.com

Toetajad TAIR (Tartu Artist in Residence Programme) ja ERM.

tartu linnregionaalarengu fond