ruumide-rent-LMK-madal2

Antoniuse õue Maitseelamuse kojas on avatud toiduteemaline kunstinäitus "Söök", kuhu on kogutud valik erinevate Tartu kunstnike teostest, mis otsesemalt või kaudsemalt on seotud toidu või söömisega. Näituse korraldas Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsev kunstilaenutusettevõte Kaleidoskoop.

Näitusel pakuvad Peeter Allik ja Ilmar Kruusamäe Kursi koolkonnast liha ja kala, Mariliin Kindsiko annab verivorstile tiivad ning Per William Petersen paneb kalad auto kombel kihutama. Noor kunstnik Kairi Kliimand kostitab tõuguspagettidega, fotograaf Madis Katz pakub mesimummidieeti. Meiu Mündilt on hõrgud viljad ning köögikompositsioonid. Andrus Raag käib kalal, Kalli Kalde peab südatalvist piknikku ning Sirje Protsin Petersen pakub viimase ampsu. Rauno Thomas Mossi maal aga viitab renessansiajastule, mil trükiti esimesed kokaraamatud ning Euroopas hakkasid levima mitmed Itaaliast alguse saanud uuendused kokakunstis ja söömiskultuuris.

Kogutud üsnagi kireva ja põneva komplekti aitas terviklikuks näituseks kujundada Ilmar Kruusamäe, tekstimaterjali kujundas Peeter Paasmäe.

Kaleidoskoobi juhi Liina Rausi sõnul on nii söögil kui ka kunstil suur mõju meie vaimule. "Kunst söögitoa seintel muudab kindlasti söömise pidulikumaks ja lisab nüansse söögilauas peetavatele vestlustele."

Seoses näitusega "Söök" ja musta draakoni aasta algusega, toimub esmaspäeval, 23. jaanuaril kell 18 Antoniuse Maitseelamuse koja ruumides üritus "Kunstnikud köögis". See on suurepärane võimalus kohtuda kunstnike endiga ning üheskoos valmistada ja nautida kunstnike poolt välja mõeldud põnevaid suupisteid. Üritusele saab registreeruda: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 556 07971 või http://www.facebook.com/kunstilaenutus. Osalustasu 5 eurot.

Näitus jääb avatuks veebruari lõpuni iga päev kell 12-16.

Kunstilaenutusettevõte Kaleidoskoop tegutseb Tartu Loomemajanduskeskuses ning vahendab kaasaegsete kunstnike loomingut. Enamikku näitusel olevatest töödest on võimalik nii osta kui ka lühemaks või pikemaks perioodiks laenutada.

Lisainfo: Liina Raus, Kaleidoskoop, tel 5560 7971.

Fotol Peeter Alliku linoollõige "Liha II".

tartu linnregionaalarengu fond