ruumide-rent-LMK-madal2

Antoniuse õue uusima koja, alles novembris avatud maitseelamuse koja (Lutsu 3) köögis valmistavad detsembrikuu jooksul igal kolmapäeval huvitavaid hõrgutisi tuntud inimesed. Toimub ürituste sari "Kuulsus köögis". Selle nädala kolmapäeval,  7. detsembril kell 18-21 on maitseelamuse koja köögis kokkamas filmimehed Andres Keil ja Jaak Kilmi.

14. detsembril kell 18 on koja köögis Tarmo Leinatamm, 21. detsembril Laine Randjärv ja 28. detsembril Veikko Täär. Toimunud on juba õhtu Andres Dvinjaninoviga.

Antoniuse õue perenaise Auli Solo sõnul pakub selline toiduvalmistamisõhtu koos tuntud ja omal alal edukate inimestega kindlasti huvitavat vaheldust mõlemale poolele. "Oleme need inimesed pannud hoopis teistsugusesse olukorda, kui nad oma tavaelus on. Saame näha, millised nipid ja oskused neil toiduvalmistamisel on ja ehk ka mõne uue retsepti. Tore on ka see, et hiljem saame piduliku laua taga ühiselt valmistatud toidu ka ära süüa."

"Kuulsus köögis" ja teiste maitsvate õpitubade ürituste hinnad sõltuvad valmistatavast toidust, kuid on vahemikus 15-25 eurot inimese kohta. Maitseelamuse koja õpikodadesse saab registreeruda: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5393 4648, http://www.facebook.com/maitseelamuse või Lõunakeskuse taluturul.

Esimesel advendil avatud maitseelamuse kojas hakkavad regulaarselt toimuma kohaliku ja traditsioonilise toiduga seotud õpitoad, koolitused ja näpuharjutused. Õpitubasid ja toidukoolitusi viivad läbi nii profid, prominendid kui ka asjaarmastajad. Maitseelamuste koja detsembrikuu ürituste nimekirja leiab Antoniuse õue kodulehelt http://www.antonius.ee ja lisatud faililt.

Antoniuse talveõues on iga päev avatud ka kunstjääga uisuväli. Uisutada saab esmaspäevast reedeni kell 14-20 ja nädalavahetustel kell 12-20. Töötab ka uisulaenutus ja –teritus.  16.-17. detsembril toimub Antoniuse jõuluturg, kus jõulukaupa müüvad käsitöömeistrid ja talunikud. Saab osaleda töötubades ja valada õnne. Jõuluturu ajal on avatud ka kunstnike ja käsitöömeistrite kojad. Muul ajal on kojad avatud tavaaegadel.

Vt ka filmi- ja fotokompanii Pimik valmistatud reklaamiklippi: http://www.youtube.com/watch?v=esVGx-2d1Jg&feature=channel_video_title

Lisainfo: Auli Solo, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 518 5434; Tauno Laasik, Maitseelamuse koda, tel 5393 4648.

tartu linnregionaalarengu fond