ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskuse filmikompanii Plank Film projekt „Format8“ valiti välja märtsi lõpus Iirimaal algavasse nelja Euroopa filmikooli korraldatavasse koolitusprogrammi ENGAGE. Lisaks Dublinile toimuvad poole aasta jooksul veel koolitused Edinburghis, Helsingis ja Tallinnas, kus 24 Euroopa filmitegijat oma projekte arendavad.

Filmiprojektis „Format8“ käivitab loo arvutiviirus, mis suudab tungida praktiliselt kõigisse elektroonikaseadmetesse ning muuta need agressiivseteks. Loetud minutite jooksul levib viirus üle terve linna, tuues kaasa apokalüpsise, kus kehtib vaid tugevama õigus. Olukorra asuvad normaliseerima mitmed rahvusvahelised institutsioonid, kuid paraku on neil kõigil silme ees vaid omakasupüüdlikud huvid, nii et inimesed, keda kriis otseselt tabab, jäävad tahaplaanile. Sedasi ei jäägi neil üle muud, kui ise relvad hankida ja anda tuld kõige pihta, mis piiksub või viljub.

Filmi stsenaristi Urmas Nimetu sõnul arendab kavandatav film edasi tema lühifilmi “Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne“, mis valmis 2012. aastal. Sedapuhku soovib autor minna sügavamale ja kaugemale.

ENGAGE algab 30. märtsil Dublinis, millele järgnevad veel koolitused Edinburghis, Helsingis ja Tallinnas. Projekti rahastatakse MEDIA fondist ja seda korraldavad neli Euroopa filmikooli. http://www.engage.eu.com

Lisainfo: Urmas Nimetu, tel 524 4705, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

tartu linnregionaalarengu fond