ruumide-rent-LMK-madal2

Neljapäeval, 8. oktoobril kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) toimuval Tartu noore kunsti oksjonil läheb enampakkumisele kokku 80 kunstiteost 62 kunstnikult.

Juba 13. korda toimuval oksjonil on taas väga palju tähelepanuväärseid kunstiteoseid, mille omandamiseks saab enampakkumisi teha kas otse oksjonisaalis või veebis. Enampakkumine oksjonitöödele nr 1–53 toimub samaaegselt nii oksjonisaalis kui ka Osta.ee keskkonnas, oksjonitöödele nr 54–80 saab pakkumisi teha vaid veebis Osta.ee keskkonnas.

Saalioksjonile saab kuni 8. oktoobrini kell 14 registreeruda noorkunst.ee veebilehel.  Oksjonil näidatakse filmikompanii Pimik lavastatud lõbusaid videoklippe, milles oksjonitöid tutvustavad kunstiteadlased Indrek Grigor, Kadri Piirimäe ja Brita Arnover. Saalioksjoni ajaks valmib ka oksjoni trükikataloog. Oksjonit juhib Tartu loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi.

Kõik, kellel kohapeale tulla ei õnnestu, saavad oksjonitest osa võtta arvuti vahendusel Osta.ee kaudu või kasutades Osta.ee mobiilirakendust. Osta.ee-s on oksjonid juba praegu avatud ning võimalik on teha pakkumisi. Pakkumisi on kahte liiki: tavapakkumine sobib siis, kui on võimalik ise oksjoni kulgu jälgida ja vajadusel kiirelt reageerida; automaatpakkumise saab teha kindlale summale, milleni ollakse nõus oksjonil minema.

Palju meedia tähelepanu pälvinud Edward von Lõnguse teost on vahetult enne oksjoni muudetud ning lõuendist on välja lõigatud kiri „Welcome to Estonia”. Kunstnik ise sõnas teose muutumise kohta: „Kõik, mis juhtub teosega, ettekavatsetult või mitte, saab osaks teosest. Show must go on" ning soovib teose jätta oksjonile müüki. Oksjoni korraldajad ja Osta.ee on andnud võimaluse seni teosele kõrgeima pakkumise teinud pakkujal muutunud olukorrale reageerida ning soovi korral oma pakkumine tagasi võtta.

Oksjoni korraldaja on Tartu Loomemajanduskeskus. Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes loob ja arendab oksjoni veebikeskkonda. Oksjoni trükikataloogi väljaandmist toetas Tartu linn. Sügisene Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu ettevõtlusnädala programmis.

Lisainfo: Liina Raus, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5560 7971
www.noorkunst.ee, https://www.facebook.com/noorkunst

Anna Hõbemäe "Jõgi" 90x120 cm, Õli lõuendil, 2015

tartu linnregionaalarengu fond