ruumide-rent-LMK-madal2

6. oktoobril 2016 toimunud Tartu noore kunsti oksjonil müüdi 73 enampakkumisel olnud kunstiteosest 52. 

Kõige kallimad ostud olid Edward von Lõnguse maal „Saturn õgib burksi“, mis müüdi 800 euro eest, ja Alar Tuule „Fookustama“ 686 euroga.

Enampakkumises said kunstihuvilised osaleda kas oksjonisaalis Tartu Loomemajanduskeskuse saalis või Osta.ee keskkonnas. Oksjonit juhtis Andres Keil. Oksjonitöid tutvustasid Andres Keili lavastatud videoklippide vahendusel kunstiteadlased Indrek Grigor ja Brita Arnover. Oksjonil olnud töödega saab tutvuda veebilehel www.noorkunst.ee.

Kokku esitati viieteistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 227 tööd 107 erinevalt kunstnikult. Kõigi esitatud teoste hulgast valis professionaalidest ja kunstisõpradest koosnev komisjon välja oksjoni näitusele, kataloogi ja enampakkumisele minevad teosed.

Järgmine Tartu noore kunsti oksjon toimub kevadel 2017.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on ainulaadne just noorte kunstnike loomingu müügile ja tutvustamisele pühendunud kunstioksjon Eestis, mille eesmärk on pakkuda põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee, Tartu Linnavalitsus ning Redwall Digital, kes on loonud ja arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: oksjoni projektijuht Maria Lang, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5342 4196, www.noorkunst.ee

 

tartu linnregionaalarengu fond