ruumide-rent-LMK-madal2

5.–10. juunil Tartus toimuv Eesti moefestival (Estonian Fashion Festival) ootab kandideerima noori moekunstikke.

Seni on Tartus eraldi korraldatud Lõuna-Eesti kolme suurimat moeetendust: Antoniuse moeetendus, Mood-Performance-Tants ja OmaMood. Nende kõigi eesmärk on tutvustada Eesti noori moeloojaid ja nende kõrge kvaliteediga loomingut.

Tartu Loomemajanduskeskuse eestvedamisel liidetakse need kolm sündmust kokku üheks suureks moehuviliste elustiilifestivaliks ja sünnib Eesti moefestival (Estonian Fashion Festival). Festivali raames toimub kolm moeetendust. Lisaks moodustub loominguline segu põnevatest kultuuridest, kogemustest ja mitmekesistest ärivõimalustest – toimuvad moeteemalised arutelud ja seminar, moekunstikino, tänavaturg, gala ning palju muudki.

Kõik kolm moeetendust ootavad hetkel kandideerima noori moekunstnikke. Disainerid saavad moeetendusele registreeruda kuni 19. märtsini 2018 veebilehel https://fashionfestival.ee.

Antoniuse moeetenduse märksõnadeks on kantavus, müügiedu ja kommerts. Ootame disainereid, kelle ambitsiooniks on luua, toota ja turustada ning neid võimalusi tugeva brändingu ja turunduse kaudu ka iseendale luua. Suurt tähelepanu pöörame kvaliteedile ja kandmismugavusele. Antoniuse moeetendus toimub 7. juunil 2018 Eesti Rahva Muuseumis.

Mood-Performance-Tants on ainulaadne moeetendus Eestis, ühendades kunstipärase moe, tantsu ja performance'i dekoratsioonide ning muusikalise taustaga. Disaineritelt oodatakse mängu moe kui kunstiprojekti vormiga ning erinevate meediumite sulamisega. Oluline osa on liikumise koreograafial ja moeetenduse terviklikkusel. Etendus toimub 5. juunil 2018 Tartu Kõrgemas Kunstikoolis.

OmaMood on omanäoline moeetendus Eestis, mis ühendab rahvuslike sugemetega kollektsioonid, muusikalise kujunduse, koreograafia ja valguskujunduse ühtseks tervikuks. Disaineritelt oodatakse ennekõike rahvuslikust käsitööst inspireeritud rõivaste kandmise populariseerimist, käsitööpärandi ning selle kaasajastamise võimaluste fookusesse toomist. OmaMood moeetendus toimub 6. juunil kell 19 Eesti Rahva Muuseumis

Eesti moefestival toimub 5.–10. juunil 2018 Tartus. Rohkem infot: https://fashionfestival.ee

tartu linnregionaalarengu fond