ruumide-rent-LMK-madal2


Tartu Loomemajanduskeskuse, SPARK HUBi ja Tartu Linnavalitsuse esindajad külastasid 20.-22. märtsil 2018 Toruni linna Poolas, et tutvuda sealsete ettevõtlusklastritega ja start-up ettevõtete tugisüsteemiga.

Visiidi käigus saadi ülevaade Toruni linna, sealse regionaalse arendusagentuuri, Toruni tehnoloogiapargi, Exea Smart Space'i, Kopernikuse ülikooli, Toruni start-up ettevõtete ja teiste ettevõtlust toetavate organisatsioonide tegevusest.

Tartu Loomemajanduskeskuse müügi- ja turundusjuhi Auli Solo hinnangul on Poolas ettevõtluse toetuseks suunatud rahaliste vahendite hulk kindlasti suurem. „Kinnitust sai ka see, et Tartus ja Eestis üldisemalt tehakse õiget asja ning see, mis eestlastel rahaliselt puudu jääb, tehakse ära töökuse ja entusiasmiga. Samuti paneb see meid nutikamalt tegutsema, sest finantsressursid on väiksemad,“ lisas Solo.

SPARK HUB mänedžer Kadri Kõivik jagas arvamust, et Poolas tehakse samu asju, mis Eestiski: arendatakse koostöötamisalasid, korraldatakse palju ühisüritusi ja häkatone. „Tartu võiks endale taotleda Startup Weekendi ürituse korraldamise nagu seda Torun on teinud – praegu Tartus toimuvatest häkatonidest erineb see ainult suurema ärimudeli tõttu.“

Visiit toimus projekti Innova Foster raames, projekti kaasrahastatakse programmist Interreg Europe.

innovafoster2

 

tartu linnregionaalarengu fond