ruumide-rent-LMK-madal2

Neljapäeval, 26. aprillil kell 18 avatakse kohvikus Spargel (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni tööde näitus. Näitusel on väljas 74 oksjonitööd, mida eksponeeritakse nii kohvikus Spargel kui ka Kalevi 17 hoones.

Kokku esitati kaheksateistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 241 tööd 115  erinevalt kunstnikult. Oksjonile valis komisjon 74 tööd 58 kunstnikult, sellest 51 tööd läheb müüki saalioksjonil ja 23 samal ajal toimuval veebioksjonil Osta.ee-s.

Tartu noore kunsti oksjon toimub 17. mail kell 18 Kalevi 17 saalis ja Osta.ee keskkonnas.

Oksjonile valisid tööd välja komisjon koosseisus Reigo Kuivjõgi, Aadi Tegova, Rauno-Thomas Moss, Indrek Gridor ja Joanna Hoffmann. Töödest, mis lähevad oksjonile, on valminud ka tutvustavad videod, kus maale tutvustavad kunstiteadlased Indrek Grigor ja Joana Hoffman. Videod valmistas Andres Keil.

Oksjonitööde näitust saab külastada kuni 16. maini E–L 11–21. Oksjonitöödega saab pärast näituse avamist tutvuda ka veebikataloogis www.noorkunst.ee ja Osta.ee.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

FB üritus: www.facebook.com/events/1933443846965945  

Lisainfo: oksjoni projektijuht Kristi Teras, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 523 7274.

Foto: Lilian Lukka

tartu linnregionaalarengu fond