ruumide-rent-LMK-madal2

17. mail 2018 toimunud kaheksateistkümnendal Tartu noore kunsti oksjonil müüdi 74-st enampakkumisel olnud tööst 60.

Oksjon toimus samaaegselt nii saalis kui ka Osta.ee portaalis. Oksjonisaalis tehtud pakkumistega osteti 20 tööd, osta.ee keskkonnas läks müügiks 40.

Kallimad tööd olid Liisi Ördi „Fragment toidupoes" (1250 eurot) ja Edward von Lõnguse lipp „Mahamüümine" (1111 eurot). 1000 euroga müüdi ka Edward von Lõnguse „Kanepisuitsetajad". Üle 1000-eurose hinnaga müüdi ka HUUPI „Coq Au Vin dans le miroir" ja Madli Lavini „Maastik. Meeleolu. Õhtu" (1051 eurot).

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul oli seekordne oksjon huvitav sel põhjusel, et maalid ei teinud hinnarekordeid, kuid keskmine müüdud maali hind kasvas. „See tähendab, et vahed madalamate ja kallimate hindade vahel olid väikesed ja kõik teoseid müünud kunstnikud said väga hea tasu. Samuti ei domineerinud seekord Edward von Lõngus oma müügihindadega nii palju kui eelmistel kordade, mis aitas samuti hindadel ühtlustuda,“ täpsustas Kuivjõgi.

Kokku esitati kaheksateistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 241 tööd 115 erinevalt kunstnikult. Andres Keili valmistatud oksjonivideotel tutvustasid töid kunstiteadlased Indrek Grigor ja Joanna Hoffmann. Oksjoni juhtis Reigo Kuivjõgi.

Fotod oksjonilt, autor Heikki Leis: https://bit.ly/2x28CQH

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: oksjoni projektijuht Kristi Teras, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 523 7274.

tartu linnregionaalarengu fond