ruumide-rent-LMK-madal2

19. mail avas Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) uksed vinüülplaadipood Psühhoteek.

Plaadipoe eestvedaja Ahto Külveti sõnul on Psühhoteek omamoodi huvitava muusika, vinüülplaatide ja ajaloo varamu. See on korraga plaadipood, stuudio, valgustusasutus ja teistmoodi muusika pakkumise koht.

Plaadipoes saab osta nii kõige erinevamaid vinüülplaate põnevatelt ja seniavastamata esitajatelt. Nimi Psühhoteek ja kogu psühhodisko liikumine on teadlikult natuke kiiksuga ja avatud kõigele kummalisele. Nii leiab lisaks muusikaga vinüülplaatidele Psühhoteegis eraldi alajaotusena plaate kategooriates „Sõnakunst”, „Mitte-muusika”, „Propaganda”, „Loodushelid”, „Lastemuusika”, „Muinasjutud”.

Suve jooksul valmib ja avaneb väike vinüülplaatidega tööle spetsialiseerunud stuudio ja vähemalt korra nädalas on plaanis korralda kuulamisdiskosid ja muusikalisi loenguid. Tulevikus hakkab Psühhoteegis olema ja saab kasutada Tartus loodud maailma kõige nutikamat ultraheli-vinüülplaadipuhastusmasinat Degritter.

Plaadipood Psühhoteek alustas Genialistide klubis 2016. aastal, kuid kolis nüüd avaramale pinnale loomemajanduskeskuses.

Plaadipoe asutaja Ahto Külvet osaleb ka Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooniprogrammis, et keskuse toel oma ettevõtet arendada.

Lisainfo: Plaadipoe Psühhoteek eestvedaja Ahto Külvet, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 509 9932, www.facebook.com/psuhhoteek

tartu linnregionaalarengu fond