ruumide-rent-LMK-madal2

8. juunil kell 14–17 toimub ERM-is Jakob Hurda saalis moeseminar „Aeglane mood“, kus erinevate maade moedisainispetsialistid arutlevad n-ö aeglase ehk jätkusuutliku moe teemal ja seda eelkõige ärilisest poolest lähtuvalt.

Seminari pearõhk on aeglasel moel kui ettevõtluse valdkonnal ning selle eripäradel. Otsitakse vastuseid küsimusele, kas bränd, mis keskendub ainult aeglasele moele, on võimeline tootma kiirmoega konkureerivaid tooteid edasimüüjatele. Tuuakse näiteid aeglase moe brändide hinnastamis-, turundus-, ning müügistrateegiatest ning kuidas need erinevad kiirmoe brändide strateegiatest. Pilgud suunatakse ka tulevikku ja räägitakse, milline on tehnoloogia ja selle arengu roll jätkusuutliku moe edendamisel ning milliseid võimalusi avab see omakorda aeglase moe brändidele.

Seminaril esinejad on oma valdkonna tunnustatud tegijad. Varemgi Tartu moeüritustel esinenud Venemaalt pärit moeekspert ja moeajaloolane Marina Skulskaya käsitleb oma ettekandes võimalusi, kuidas pärandkultuuri tuua aeglase moe juurde. Saksamaalt pärit Sourcebooki asutaja ja tegevjuht, tekstiiltehnoloogia lektor Marte Hentschel annab ülevaate, kuidas moekaubamärgid saavad arendada tootmisprotsessi võimalikult läbipaistvaks. Sotsiaalantropoloog, tekstiilihalduse õpetaja Rootsi Tekstiilikoolis ning Lundi Ülikoolis Hanna Wittrock käsitleb Facebooki ostlemisgruppide fenomeni. Aastakümneid moetööstuses tegutsenud Fiona Armstrong-Gibbs Inglismaalt arutleb, kuidas moe müümine ning tarbimine pole halb, aga tuleb leida viis, kuidas seda teha säästvalt. Islandi moe-ja  tekstiilikunstnik ning disainer Ragna Froda võtab oma ettekandes vaatluse alla, kuidas arendada ennast disainerina ning samal ajal pakkuda väärtust moetööstusele ning planeerida oma karjääri.  Londonis asuva elustiili brändi ja sotsiaalettevõtte Tengri asutaja ja loominguline juht  Nancy Johnston jagab oma kogemusi luksusbrändi arendamisel.

Moeseminar leiab aset 5.–10. juunil Tartus toimuva esimese Eesti Moe Festivali raames. Festival ühendab kolm seni eraldi toimunud moesündmust: Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse Moeetendus. Kõigil festivali raames toimuvatel üritustel keskendutakse sel aastal aeglase moe teemale, mis väärtustab kohalikku käsitööd, jätkusuutlikku tootmist ja ökoloogilisi materjale.

Rohkem infot moeseminarist https://fashionfestival.ee/seminar
Seminar Facebookis: www.facebook.com/events/276544359596936

Piletiinfo:
Tudeng ja pensionärid: eelmüügist 10 €/ kohapeal 15€
Tavapilet: eelmüügist 15 €/ kohapeal 20€
Pileteid saab osta: https://www.ticketer.ee/eff/seminar

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni projektijuht Karin Sepp, tel 5341 2371, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

tartu linnregionaalarengu fond