ruumide-rent-LMK-madal2

16. jaanuaril algab disainerite konkurss Estonian Fashion Festivali (Eff) raames toimuvale kolmele omanäolisele moeetendusele.

Sarnaselt eelmisele aastale avab ka 2019. aastal festivali Kõrgema Kunstikooli Pallas korraldatav Mood-Performance-Tants (MPT), mis tähistab oma 21. sünnipäeva. Tartu vanim moeetendus MPT tutvustab igal aastal Pallase tekstiili- ja nahadisainiosakonna tudengite lõputöid ning konkursist osa võtnud disainerite kollektsioone väga erilises tantsuetenduses. Etendusele oodatakse kandideerima disainereid, kelle eripäraks on hullumeelsed moeideed ja -eksperimendid, et need siis Barbara Lehtna käe all siduda fantastiliseks show’ks 2019. aasta Effil.

OmaMood on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna poolt korraldatav moeshow ning 2018. aastal toimus see esmakordselt Tartus, Eesti Rahva Muuseumis. OmaMood moeshow näitas Eesti käsitööst inspireeritud kollektsioone, taustaks spetsiaalselt selleks korraks kokku pandud Silver Sepa arranžeering. OmaMood ootab oma konkursile ennekõike eesti ning etnograafilist käsitööd väärtustavaid disainereid ja kollektsioone.

Antoniuse Moeetendus ei ole moeteadlikule publikule võõras - ready-to-wear disaine tutvustaval etendusel on lavale toodud nii Xenia Joosti, Anni Ansmanni kui ka Kuuli kollektsioone. 2018 Effi raames võtsid etendusest osa ka mitmed Peterburi ja Riia disainerid. Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatava Antoniuse moeetenduse eripäraks on läbimõeldud rõiva- ja aksessuaarikollektsioonid. Anni Ansmanni aksessuaarikollektsioon sai Eff 2018 auhinnaks müügipinna Tallinna ja Tartu Kaubamajades. Konkursile oodatakse tarbijasõbralikke disaine, mida oleks võimalik kohe kaubandusse paisata.

Disainerite konkurss kestab 13. märtsini. Juba aprillis on festivalil kavas oma ala professionaalidelt disaineritele suunatud töötoad brändi loomise ja turundamise, tootefoto ja portfoolio ning mitme teise noort disainerit abistava teema käsitlemiseks. Nagu eelmiselgi aastal, toimuvad Effi raames ka moeseminar ja moekunstikino. Festivali eesmärgiks on disaineritele pakkuda võimalust end mitmekülgselt täiendada ja näidata oma kollektsioone laia publiku ees. Publikule esitleme värskeimat moedisaini ja uusi tuuli trendimaailmas. Moeprofessionaalidele on suunatud networking üritused ja võimalus hoida pilk peal moemaailma tuleviku tegijatel.

Estonian Fashion Festival (Eff) vallutas moelavad esimest korda 2018. aasta juunis. Eff 2018 võitja Cärol Ott saavutas esikoha ka Kiievi moeetendusel International Young Designers Contest.

EFF 2019 TOIMUB 6.-9. JUUNIL EESTI RAHVA MUUSEUMIS

Mood-Performance-Tants, 6. juunil

Mood-Performance-Tants on kaasaegne kunstnik, kes kannatamise asemel tegutseb. Ta on julge, rahutu, provokatiivne ja antiglamuurne. MPT käib kaarega mööda kapitalistlikust rahulolust, sõbrustades peamiselt eneseteadlikkusega. Teda võib kohata linna kõige ühiskonnakriitilisemates lokaalides, kus ta eneseiroonilise muigega läheb kaasa ka kõige pöörasemate ideedega.

OmaMood etendus, 7. juunil

OmaMood armastab loodust, loomi ja seisab hea selle eest, et keskkond meie ümber oleks hoitud ning väärtustatud. Talle meeldib leida uudseid lahendusi, unustamata siiski oma etnilist tausta, kodu ja ajalugu. Ta usub, et põimides peenetundeliselt etnilist sümboolikat kaasaja disainiga, sünnib midagi väga erilist ning tähendusrikast. OmaMood ei taha globaliseeruvat maailma, kus kantakse ainult kiirmoodi. Talle meeldib etniline isikupära ja käsitöö.

Antoniuse moeetendus, 8. juunil

Alati laitmatult stiilne Antoniuse moeetendus orienteerub maailmamoes mängleva kergusega ning seetõttu peetakse teda oluliseks suunanäitajaks. Loomeprotsessis on ta nõudlik ja täpne, kasutab ainult kõige kvaliteetsemaid materjale ning pöörab tähelepanu ka kõige pisematele detailidele. Tema ready to-wear disain on innovaatiline ning lähtub alati kasutusmugavusest, mistõttu leiab see oma tee paljude moeasjatundjate garderoobi. Antoniuse moeetendus teab, mis on elu ning kuidas seda elada!

Ootame kõigile kolmele eriilmelisele moeetendusele osalema disainereid, kes on alles oma loometee alguses, ent tunnevad end juba nii kindlalt, et soovivad oma loominguga laiema publiku ette astuda. Kutsume disainereid nii Eestist kui kaugemalt tutvuma moeetendustega ning registreeruma!

Registreeruda saab kuni 13. märtsini 2019 www.fashionfestival.ee

Rohkem informatsiooni:
www.fashionfestival.ee
Facebook: Estonian Fashion Festival
Instagram: @estonianfashionfestival

Elo Meier
Peakorraldaja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Maiken Austin
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

tartu linnregionaalarengu fond