ruumide-rent-LMK-madal2

Neljapäeval, 25. aprillil kell 18 avatakse kohvikus Spargel (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni tööde näitus. Näitusel on väljas 79 värsket oksjonitööd, mida eksponeeritakse nii Kalevi 13 kui ka Kalevi 17 hoones.

Kokku esitati kahekümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile rekordarv töid – 300 teost 146-lt noorelt kunstnikult.

Oksjonile valis komisjon 79 tööd 68 kunstnikult, mis lähevad 16. mail toimuval oksjonil müüki nii oksjonisaalis kui ka samal ajal toimuval veebioksjonil Osta.ee-s.

Oksjoni konsultandi Reigo Kuivjõe sõnul on valikukomisjon teinud head tööd ning lõppvalik peaks pakkuma avastamisrõõmu väga erineva maitsega kunstihuvilistele. „Sellegipoolest soovitan enne oksjonit käia näitusel, et teha lähemat tutvust töödega, mis hakkavad pärast oksjonit kaunistama sinu kodu," sõnas Kuivjõgi.

Noore kunsti oksjoni töid saab vaadata kahe nädala jooksul alates 25. aprillist kuni 15. maini Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13 ja Kalevi 17). Oksjonitöödega saab pärast näituse avamist tutvuda ka veebikataloogis www.noorkunst.ee ja Osta.ee.

Kahekümnes Tartu noore kunsti oksjon toimub neljapäeval, 16. mail kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) ja Osta.ee keskkonnas.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Näituse avamise üritus Facebookis

Lisainfo: oksjoni projektijuht Kristi Teras, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 523 7274.

tartu linnregionaalarengu fond