ruumide-rent-LMK-madal2

Nädalavahetusel said kõik uue moe austajad rikkaliku sõõmu värskeimat moedisaini Estonian Fashion Festivalil (Eff), Eesti Rahva Muuseumis (ERM).

Erinäolised moeetendused tõid publikuni suurima valiku kollektsioone Eesti ja lähinaaberriikide kõige värskematelt tegijatelt. ERM-i 90ndate näituse peosaalis jagati auhindu ja peeti äge lõpugala. Rahvusvaheline žürii valis võitjaks Karl-Christoph Rebase kollektsiooniga “Am I a Joke to You“. Eff-i lõputiitreid jagas MoeKunstiKino filmiprogramm tuntud moefilmi rock`n`roll`ga “McQueen”.

Eff-i eestvedaja Elo Meieri sõnul on Estonian Fashion Festival nii disainerite kui moehuviliste rõõmuks kasvanud. Festivali populaarsust tõestab Eff moekonkursidel osalenud disainerite arv ja publiku arv saalis. Tema sõnu kinnitab ka nii rahvusvahelise kui kohalike žüriiliikmete imetlus kollektsioonide kvaliteedi ja fantaasia poolest. ”Kuna tegemist on moefestivaliga, mis otsib üles värske moe ning ärgitab just noori disainereid looma, siis tänavuste tulemuste põhjal võime öelda, et Eff-st on kasvanud uue moe suursündmus. Festival, mis pakub mõnusaid moeampse, uusi trende ja üllatusi moehuvilistele,” võtab Elo Meier pea nädala kestnud moesündmuse kokku. “Selles inspireerivas tuules me ka edasi sammume ning pakume koos Eff disaineritega taas värskendavat elevust Eesti ja naaberriikide moemaastikul järgmisel varasuvel,” lisab Meier.

Eksklusiivsel galal ERM-i 90ndate näituse peosaalis kuulutati välja peapreemia võitja, jagati eriauhindu, muusikat mängis DJ Leslie Da Bass ning üllatusshow korraldas tuntud Täikapood Sergei. Tänavu jõudis lavale kolmel erinäolisel etendusel kokku 46 kollektsiooni. Eesti Rahva Muuseumis tegid moesündmuse põnevaks Kõrgema Kunstikooli Pallas Mood-Performance-Tants, Viljandi Kultuuriakadeemia OmaMood ja Tartu Loomemajanduskeskuse Antoniuse Moeetendus.

Estonian Fashion Festival (Eff) sai alguse 2018. aastal. Festivali eesmärgiks on propageerida ja näidata noort Eesti moedisaini ning kokku tuua Ida- ja Põhja-Euroopa moetalentide platvorm. Eff ühendab kolme eriilmelist moeetendust: Kõrgema Kunstikooli Pallas Mood-Performance-Tants, Viljandi kultuuriakadeemia OmaMood ja Tartu Loomemajanduskeskuse Antoniuse Moeetendus. Lisaks on festivali programmis disainerite õppeprogramm, moekino ja tänavaturg. Tegemist on iga-aastase moesündmusega. https://fashionfestival.ee/festival/.

Täpsem info ajakirjanikule:
Heldi Ruiso
kommunikatsioonijuht
Mob: 5198 4096
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Fotod: Sadu-Triste Juurikas

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/iyajz1mtpjisne2/AAB7UxhzMtHgeklDJQ9hB2cga?dl=0

Moeetenduste info:
EFF Facebook; OmaMood Facebook, Mood-Perfomance-Tants Facebook, Antoniuse Moeetenduse Facebook.

tartu linnregionaalarengu fond