ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskus tunnustas oma hooaja lõpuüritusel juba kuuendat korda tublimaid keskuse ettevõtjaid, andes välja Loovsiili auhinnad viies kategoorias.

Aasta uustulnuka aunimetuse sai Ahto Külvet, kes avas 2018. aastal loomemajanduskeskuses plaadipoe Psühhoteek. Tegemist on nii plaadipoe, stuudio, valgustusasutuse kui ka teistmoodi muusika pakkumise kohaga. Ahto Külvet on oma valdkonna eestkõneleja Tartus, korraldanud psühhodisko konverentsi, festivali ja teinud raadiosaateid.

Aasta teo tiitli sai loomemajanduskeskuse vilistlane, maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum, kes oli väga edukas tänavusel Eesti arhitektuuripreemiate jagamisel, pälvides oma tööde eest Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia.

Aasta eksportijaks nimetati Anu Aun, kes veab ettevõtet Klotsivabrik ning kahte brändi Amusantly ja Tubly. Ettevõte tegeleb väikelastele mõeldud magnetklotside arendamisega. Loomemajanduskeskus hindas selle tiitli andmisel eelkõige strateegilist ja nutikat lähenemist välisturule minekuks.

Aasta ettevõtte tiitli sai Degritter, kes arendab ultraheliga vinüülplaate puhastavat masinat. Loomemajanduskeskus tõstis tiitlit andes esile nii ettevõtte originaalset toodet, head disaini kui ka ettevõtte suurt potentsiaali.

Aasta kolleegiks nimetati võrdsete häälte tulemusel loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg ja inkubatsiooni projektijuht Karin Sepp.

Tunnustuse pälvisid ettevõtjad 2018. aasta tegevuse eest.

Loovsiili auhind prinditakse välja 3D printeriga ja see kujutab siili, kes sümboliseerib nutikust ja loovust.

 loovsiilid
 

tartu linnregionaalarengu fond