ruumide-rent-LMK-madal2

17. juulil kell 23 Tartu Elektriteatri välikinos esilinastuv värske tõsielulugu „Minu spioonist isa” on film külma sõja spioonimängudest, mis asjaosalistele oli kõike muud kui mäng, ja nende jäetud armidest kogu eluks.

See on lugu tüdrukust, kes saab 1978. aastal võimaluse sõita New Yorki külla Nõukogude Liidu diplomaatilisel missioonil viibivale isale. Ta avastab end ootamatult suurriikide luuremängude keskelt ja peab tegema valiku, mis lõikab ta igaveseks ära oma eelmisest elust.

Isiklikke arhiivimaterjale, vaatlevat dokki ja taaslavastusi kasutades elustab film 1970ndate lõpu Külma sõja atmosfääri, millesse on põimitud ootamatult uude ja tundmatusse maailma sisenenud noore naise väga isiklikud mälestused.

Filmi rahvusvaheline esilinastus toimus juunis mainekal filmifestivalil Sheffield Doc/Fest Inglismaal.

Filmi režissöörid on Jaak Kilmi ja Gints Grube
Operaator Aigars Sermukšs
Helilooja Janek Murd
Produtsendid Gints Grube (Mistrus Media), Jörg Bundschuh (Kick Film), Julietta Sichel(8Heads Productions), Jaak Kilmi (Pimik).

Enne esililinastust kell 21.00 toimub Aparaaditehase Armastuse saalis ERRi Ööülikooli avalik salvestus teemal "Mis toimub luuraja peas?". Kõnelejaks Ivo Juurvee (Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus). Raadiosalvestusele mängib live soundtracki filmi helilooja Janek Murd (Eesti Pops). Pärast filmiseansi lõppu on kohtumine filmi autoritega ja muu tegevus, mis ikka esilinastuse juurde käib. Armastuse saalis mängib spioonifilmimuusikat vinüülidelt Ahto Külvet.

Sissepääs tasuta.

Filmiseanss algab kell 23.00 Elektriteatri vabaõhukinos Aparaaditehases (Kastani 42, Tartu).

Film on inglise, vene ja läti keeles. Subtiitrid eesti keeles.

Pikkus 1h 30min.

Pilet 6€.

Piletid on saadaval eelmüügist https://elektriteater.ee/filmid/my-father-the-spy/ ja enne seansi algust kohapeal.

Filmi treiler: https://vimeo.com/129753475

Rohkem infot:
Jaak Kilmi
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
564 0354

tartu linnregionaalarengu fond