ruumide-rent-LMK-madal2

Loomemajanduskeskuse kolmekuulise äriplaani loomise programmis osales 15 ettevõtjat, neist kümme jõudis selle aasta lõpus äriplaani teostuseni. Ideid oli rõivadisainist keskkonnasäästliku ja personaalse lähenemisega matusebutiigini, väikelastele keskkonnateadlike kehatoodete tootmiseks, veebigalerii, meeste lipsude taaskasutusel põhinevate aksessuaaride tootmine, kultuurikõrtsi asutamine Tähtverre, kunstigalerii rajamine Saadjärve äärde, villaste rõivaste moebränd, liikumis- ja suhtlemispraktikaid soodustavad töövihikud ja postkaardid, digitaalsete mustrite teostus ning müük.

Oma ideid kaitsesid Ethel Kings, Kaija Põhako-Esko ja Kaisa Põhako, Kaja Tilga, Hando Tamm, Ivi Mark, Riina Kangro, Triinu Tuul, Martti Veldi, Mari Tõrv ja Siiri Nool.

Komisjoni liikmed Siim Espenberg (TÜ sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse juht), Jan Lätt (Tartu Ärinõuandla juht), Katrin Reiljan (Tartu Linnavalitsuse ettevõtlusosakonna ettevõtluse arengu peaspetsialist) ja Kristiina Reidolv (Tartu Loomemajanduskeskuse juht) tõdesid, et selle aasta eelinkubatsioonis olnud uute loomemajanduse ettevõtete äriplaanide ideed ja tegevusvaldkonnad olid väga mitmepalgelised, sealjuures on paljudel uutel ettevõtetel potentsiaal suuri kõrgusi saavutada. Komisjoni üllatas ka uute alustavate ettevõtjate kõrge haridustase - nii mitmedki, kellel on doktorikraad, on otsustanud oma erialase karjääri kõrvalt alustada just loomeettevõtlusega. Kõiki äriplaani kaitsjaid oodatakse Tartu Loomemajanduskeskuse 2-aastasesse inkubatsiooniprogrammi.

Aasta aastalt teeb Tartu Loomemajanduskeskus ka rohkem koostööd Tartu ettevõtluskogukonnaga ning teiste alustavate ettevõtetega tegelevate tugiorganisatsioonidega. Selleks, et loomeinimesi kokku viia teiste valdkondade alustavate ettevõtjatega, korraldati seekord neile UT sTARTUp Labiga kolm ühisüritust. Sellise lähenemise eesmärgiks on, et tulevikus sünniks rohkem valdkondadeüleseid äriideid.

Eelinkubatsiooni koolitusel anti teadmisi ja oskusi äriplaani koostamisest, tootearendusest, hinnakujundusest, turundusest, raamatupidamisest jpm. Koolitajatena osalesid programmis oma valdkonna spetsialistid, kes on oma koolituste sisu kohandanud loomeettevõtluse spetsiifikaga. Samuti said alustavad ettevõtjad personaalset tuge konsultantidelt ning saadi osa ka loomemajanduskeskuse seniste ettevõtjate kogemustest.

2019. aastal toimus eelinkubatsiooni programm Tartu Loomemajanduskeskuses juba viieteistkümnendat korda. Eelinkubatsioonist on välja kasvanud teiste hulgas järgmised edukad kaubamärgid: Khis (puidust vannid), LooLoo (disainistuudio), Teenu (puidust kellad), Seco (ehted), Xaos (aksessuaarid), Pimik (filmikompanii), Faaz (disainistuudio), Liisa Soolepp (rõivad), Tjorven Kids (lasterõivad), Kaldera (3D efektid), Tajuruum (maastikukujundus), StenCilit (seinašabloonid), Kuul (rõivad), OKKA (dekoratiivsed seinapaneelid), Etnowerk (käsitöökudumid), Kõu Metallistuudio (sisustuslahendused), Psühhoteek (plaadipood) ja teised.

 

Lisainfo:
Kristiina Reidolv
Tartu Loomemajanduskeskuse juht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Karin Sepp
inkubatsiooni projektijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
5341 2371

 

tartu linnregionaalarengu fond