ruumide-rent-LMK-madal2

Tartu Loomemajanduskeskus koostöös Läti partneriga Green and Smart Technology Cluster ja Rootsi partneriga Emax Sweden Economic Association korraldavad 6-kuulise rahvusvahelise koolituse, et õpilased saaksid proovida, mida kujutab endast ettevõtjaks olemine.

Projekt on suunatud Rootsi, Läti ja Eesti 15-18-aastastele tütarlastele eesmärgiga tõsta nende teadlikkust enda kui tööandja võimalustest tööturul, kujundada nende hoiakuid ettevõtlustegevuste suhtes ning julgustada testima oma äriideid, näitamaks ettevõtlust kui ühte karjäärivaliku võimalust. Programm pakub võimalust noortele testida ja arendada ärilist mõtlemist, proovida koostöötamist rahvusvahelises meeskonnas,  küsida nõu edukatelt ettevõtjatelt ning saada tipptasemel mentortuge terve programmi jooksul. Programm toimub inglise keeles.

Ettevõtlus on noortele tööturule sisenemiseks üheks tõhusaks vahendiks, kuid isegi siis, kui neil on olemas ettevõtlusambitsioonid, ei tähenda see veel eduka äri teket. BE the Future tutvustabki ettevõtlikku ellusuhtumist läbi võrgustike loomise ning parimate kogemuste ja ressursside jagamise. Projekti tegevustesse kaasatakse juhendajatena inspireerivad coach’id ja mentorid. Projekti käigus juhendatakse, treenitakse ja mentordatakse 225 kolme erineva riigi noort tulevast naisettevõtjat läbi õpilasfirmade arendamise. Projekti jooksul luuakse vähemalt 50 õpilasfirmat, mille kaudu praktiseeritakse ettevõtlikku mõtlemisviisi reaalses elus. 

BE the Future on jaotatud kolmeks koolitustsükliks, millest  iga tsükkel kestab 6 kuud. Esimene tsükkel algab juba selle aasta novembris ning lõppeb 2021. aasta aprillis. Koolitus algab avaüritusega, mis viiruse leviku tõttu toimub sellel korral igas riigis eraldi. Eesti, Läti ja Rootsi õpilased on ühendatud videosilla teel. Novembrist kuni aprillini nõustavad kohalikud mentorid noorte tiime ning loodetavasti saab aprillis juba sõita üheskoos Lätti lõpuüritusele, kus valitakse ka esimese tsükli parim ettevõte, kes saadetakse võidureisile Berliini.

Registreerimine esimesele avaüritusele lõpeb juba 16. oktoobril.

Registreerimine: http://bethefuture.global/apply-now

Loe lähemalt projekti kohta:

http://bethefuture.global/

https://loovtartu.ee/lmk/uldinfo/lmk-projektid

Projekt “Be The Future” on rahastatud Euroopa Regionaalfondi Kesk Läänemere programmi 2014-2020 vahenditest.

Rohkem infot:
Karin Sepp
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+37253412371 

tartu linnregionaalarengu fond