ruumide-rent-LMK-madal2

28. mail algusega kell 18 toimub taas Tartu noore kunsti oksjon.
Oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17 saalis) ning virtuaalselt Osta.ee keskkonnas.

Sellekevadisele oksjonile laekus ligi 300 tööd, millest välja valitud sai 69 kunstniku 71 tööd. Selle aasta valikust leidub nii juba teada tuntud nimesid noore kunsti oksjonilt ja mujaltki (näiteks Liisi Örd, Alar Tuul, Edward von Lõngus, Alexei Gordin), kuid ka uusi noori tegijaid, kelle tähelend kunstimaastikul on veel alles ees. Oksjoni projektijuhi Eliise Marie Nõgeli sõnul on selle aasta valik mitmekesine - maali ja graafika kõrval torkab silma digitaalmaalide suurem osakaal võrreldes varasemate aastatega ning tehnikas eristuvad ka veel näiteks Maryliis Teinfeldt-Grinsi raamitud tikand, Laivi lõuendile kantud tekstiilne autoritehnika, aga ka Edward Von Lõnguse stencil tehnikas “Viimne kohtupäev”. Viimase töö alustab oksjonit ka kõrgeima alghinna juurest (2021€).

Madalaimast alghinnast (1€) alustasid oksjonit kunstnik Talia tööd “Smile!” ja “Tranquile”, neljapäeva pärastlõunaks olid mõlema töö hinnad tõusnud aga üle 200€.

Kogu oksjoni valikuga saab tutvuda https://www.osta.ee/kategooria/tartu-kunstioksjon, samal lehel saab ka oksjoni lõppemiseni töödele pakkumisi teha.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on ainulaadne just noorte kunstnike loomingu müügile ja tutvustamisele pühendunud kunstioksjon Eestis. Toome avalikkuse ette nii uusi loojaid, kelle tähelend on alles ees kui ka esitleme oksjonil noori professionaalseid kunstnikke nende tiputeostega. Eesmärk on pakkuda põnevat ja head kunsti nii esmasele kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

tartu linnregionaalarengu fond