ruumide-rent-LMK-madal2


24. augustil toimus Tartus moeetendus «Antonius 2022» , mis tõi Tartu ülikooli muuseumisse täismaja. Auhinna Estonian Fashion Festival Design Award laureaat valiti esmakordselt Antoniuse moeetendusel osalenud noordisainerite hulgast, tunnustamaks erakordset moetalenti.

Tartu ülikooli muuseumi valges saalis tähistas moeetendus  «Antonius» oma kümnendat aastat. Publik sai nautida moodi, auhinnatseremooniat ning päeval peeti ka moeseminar. Baltikumi suurima ärifestivali sTARTUp Day programmi kuuluv moeüritus meelitas kohale publikut ka iduettevõtjate seast.

EFFi festivaliülese peaauhinna võitis leedulane Viktorija Kuliavaite oma kollektsiooniga «Scandsand». Tegu on vihmamantlist koosneva kollektsiooniga, mis on inspireeritud Taani rohkete vihmaste ilmadega toimetuleku otstarbeks.

Kollektsioonis on kasutatud nüüidisagseid tehnoloogiaid, nagu näiteks linasele materjalile asetatud liivast pealiskiht, mis lisab kõvasti ilmastikukindlust. Žüriiesimehe, kaubamaja moevaldkonna kaubandusjuhi Kätlin Hänineni sõnul oldi võitja valikul kohe üksmeelel.

«Kollektsioon «Scandsand» paistis silma terviklikkuse ja detailirohkuse poolest. Viktorija looming on väga naiselik, kantav, kommertslik, funktsionaalne ning heade sõnade nimekiri jätkub. Moedisainer oli kollektsioonile juurde loonud ka aksessuaare, mis täiendasid oskuslikult biomimikri tehnoloogia alusel valmistatud mantleid ja ülerõivaid,» sõnas Häninen.

Laval üles astunud üheksast kollektsioonist avaldas žüriile enim muljet ka kõrgema kunstikool Pallas moetudengitest koosneva disainiduo Merily Mikiveri ja Marion Möldri koosluses, kelle kollektsioon «UTE» on austusavaldus eestimaisele maalambavillale. Antoniuse žüriiliige ning vastne Hõbenõela nominent Hannes Rüütli arvates on UTE stilistiliselt väga põnev vaatamine ning näitab edukalt kohaliku villa mitmekesisust.

Esimest korda sai moefestivalil näha ka digikollektsioone, mis tänu Eesti juurtega iduettevõttele Scopus Studio oli osalevatele moeloojatele esimene kokkupuude selle tulevikutehnoloogiaga. Jäätmevaba kudumikollektsiooni «Honeyland» autor Anu Sirkas võitis Scopus Studio eriauhinna, et luua täisdigitaalne moekollektsioon virtuaalseks tarbimiseks.

«Antonius 2022» moeetenduse laval astusid kollektsioonidega üles Key Külaots, Marija Petraitytė, Kaire Avi, Susanna Peters, COLLAB4MOOD, Viktorija Kuliavaitė, Otto Antson, Anu Sirkas ning disainiduo Merily Mikiver ja Marion Mölder.

Estonian Fashion Festival 2022 programmi kuuluv «Antonius» sündis koostöös Tartu loomemajanduskeskuse, Tartu linna ning moefestivaliga.
tartu linnregionaalarengu fond